İyi İle Kötünün Yüzü Sergisi Açıldı...

Seramik sanatçısı Mehmet Kutlu’nun “İyi İle Kötünün Yüzü” adlı sergisi Bodrum’da açıldı.

İyi İle Kötünün Yüzü Sergisi Açıldı...

Seramik sanatçısı Mehmet Kutlu’nun “İyi İle Kötünün Yüzü” adlı sergisi Bodrum’da açıldı.

Bitez Mahallesi’ndeki evinin bir bölümünü “Begonvilla” adını verdiği atölyeye çeviren Mehmet Kutlu, 65 seramik eserini atölyesinde ve evinin bahçesinde sergiliyor. Çok sayıda sanatseverin katıldığı sergideki eserler beğeni topladı. Eserleri yakında inceleyen sanatseverler, sanatçının çalışmalarına tam not verdi. Açılışta canlı müzik dinletisi de sunuldu. 

Açılışta Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Kutlu, 9. Kişisel sergisini açtığını ifade ederek şu bilgileri verdi:

“Bunlar son 20 yılda çeşitli tekniklerle yaptığım işler. “İyi İle Kötünün Yüzü” adlı bu sergide bir insanın hem iyi, hem kötü olabileceğini veya öyle görünebileceğini anlatmaya çalıştım. Bir insan hayatta hem iyi, hem de kötü olabilir. Kastettiğim bu. Bir herkesin kutsal olduğu ile ilgili çalışmalar var. Her insanın kendine göre kutsalı farklı olabilir. Onu vurgulamaya çalıştım. Eserlerimi buradaki seramik atölyemde üretiyorum. Seramik çok zaman alan bir sanat. Baya bir mesai harcıyorum.”

Sergideki en dikkat çeken eserlerden biri ise sergiye ismini veren 4 metre boyundaki, 1,5 metre enindeki “İyi İle Kötünün Yüzü” adlı eserdi. Leonardo Da Vinci’nin “Son Akşam Yemeği” isimli eserinden esinlenerek yapılan çalışma hakkında da konuşan Kutlu, “Bu yaklaşık 4 ayda üretildi. Birkaç kişiyle birlikte çalıştık. Bunda da çeşitli seramik çamurları ve ayna kullandım. Yüzlerdeki aynalarda kendinizi görebileceğiniz bir çalışma” şeklinde konuştu.   

Sergi, Bitez Köyiçi Tahsildar Caddesi 1144 Sokak No; 3’te 16 Temmuz tarihine kadar açık kalacak.