İmdatlarına Petbulance Yetişiyor...

Bodrum’da hizmete giren Petbulance, yardıma muhtaç hayvanların imdadına koşmaya devam ediyor. 

İmdatlarına Petbulance Yetişiyor...

Bodrum’da hizmete giren Petbulance, yardıma muhtaç hayvanların imdadına koşmaya devam ediyor. 

Bodrum Belediyesi tarafından yeni dönemde kurulan Veteriner İşleri Müdürlüğüne tahsis edilen Sokak Hayvanları Ambulansı, yaralı hayvanların imdadına yetişmeye devam ediyor. Dün, Konacık Atatürk Bulvarı üzerinde bir aracın çarptığı köpek, çarpmanın etkisiyle savrulup aynı istikamette giden belediye otobüsünün altında kaldı. 

Kanlar içinde yerde kalan köpeği gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Petbulance aracına alınan köpek, Torba Mahallesi’ndeki barınağa götürüldü. Barınakta gerekli müdahaleleri yapılan köpeğin iç kanaması olduğu ve durumunun yakından takip edildiği bildirildi. 

ÇARPAN ARACIN DURMAMASINA TEPKİ!

Köpeğin yardımına koşan bir vatandaş ise köpeğe çarpan aracın durmayıp yola devam etmesine tepki göstererek “Bugün saat 11 gibi Bitez'de ana caddedeki İstikbal Mobilya'nın önünde bu güzel Golden’a hususi bir araba çarpıp kaçtı. Çarpmanın şiddeti ile yola savrulan köpeğe arkadan gelen belediye otobüsü de vurdu. Otobüsün kamera kayıtlarında vuran aracın plakası kesinlikle var. Havaalanı istikametine mal götürdüğüm için bekleyemedim. Sağ olsunlar hayvan ambulansı anında geldi ve Torba barınağına alıp götürdüler. Akıbetini takip edeceğim. Sizlerden ricam imkanı olan varsa bu aracın plakasını kamera kayıtlarından bulup rezil etmek. Bu eylem kasten bir cana kıymak ve umursamadan oracıkta bırakıp gitmek” dedi.