Hedef Üst Segment Misafir...

Bodrum Yalıkavak'ta gerçekleştirilen "2. TYBA Yacht Charter Show", teknelerin saat 18:00'de çaldıkları kornalarla sona erdi.

Hedef Üst Segment Misafir...

Bodrum Yalıkavak'ta gerçekleştirilen "2. TYBA Yacht Charter Show", teknelerin saat 18:00'de çaldıkları kornalarla sona erdi.

72'si Türk 136 acente ile 134'ü Türk 209 katılımcının hizmet ürettiği fuarda, 53 lüks tekne ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Piyasa değeri 150 milyon euro ya yaklaşan tekneler yoğun ilgi gördü. Bodrum'da üretilen özgün ticari yatların sergilendiği fuardaki teknelerin, deniz turizmi alanında akla gelen her türlü ihtiyaca cevap verebilir nitelikte ve kalitede olduğu da katılımcılar tarafından dile getirildi.

2014 yılında 'Dünya Lüks Yaşam Tarzı Oskar'ına aday gösterilip mansiyon alan, 2017 yılında ise 'Türkiye'nin En İyi Yat Şirketi' ve 'En İyi Müşteri Mennuniyeti' ödüllerinin ikisini birden alan Gulet Bookers'ın CEO'su Fatih Öztarakçı, 2. TYBA Yacht Charter Show’u değerlendirdi. Öztarakçı, Türkiye'nin sahip olduğu potansiyel ile sektördeki diğer rakiplerin çok üzerine çıkabileceğini ifade ederek; "Yalıkavak Marina'da Bodrum'un ev sahipliğinde gerçekleşen 2. TYBA Yacht Charter Show'un son günündeyiz. Sektör temsilcileri olarak bu showun başarılı geçtiğini söyleyebiliriz. Dünyanın farklı ülkelerinden bu işi yapan ve guletlerimizi pazarlayan acentalara ev sahipliği yaptık. Doğu Akdeniz çanağında yer alan bir ülke olarak, Türkiye destinasyonunu ve bu bölgede imal edilen yatları dünya charter arenasında sergilemek ve bu işi yapan lobicilerle hizmetlerimizi daha işlevsel hale getirerek, bu pazarı genişletmek konusunda yoğun çalışıyoruz. Türkiye olarak iyi imtiyazlarımız var. Dünyanın en geniş ahşap tekne parkına sahibiz. Rekabet yeteneğimiz ve hizmet kalitemizle herkesin üzerine basacak bir hizmet kalitemiz ve misafirperverliğimiz var. Gulet Bookers olarak, 22 ülkede bulunan ofislerimizle faaliyet gösteriyoruz" dedi.

2019 Sezonunda 16 farklı ülkeden misafir getireceğiz...

Gulet Bookers olarak bu showa iyi hazırlandıklarını ifade eden Öztarakçı, Dünya'nın farklı ülkelerinden birçok brokerı etkinliğe davet ettiklerine dikkat çekerek şunları söyledi:

"Önceliğimiz tabi ki nitelikli misafir. Gerek Türkiye, gerekse Dünya pazarından Bodrum'a gelen gerçek nitelikli turisti mükemmel bir koyda geceyi tamamlatarak, başka bir mükemmel koyda uyandırıyoruz. Yaklaşık 10 kişilik bir gruba, günlük 2500-3000 Euroya, çok üst düzey bir tatil yapma imkanı sağlıyoruz. Dünden bugüne çok doğru şeyler yapmış olduğumuzu ağırladığımız misafirlerde görebiliyoruz. Bodrum'da 2019 sezonunda 16 farklı ülkeden misafir ağırlayacağız. Arap dünyasının elit kitlesini guletlerimizle ve mükemmel koylarımızla buluşturduk. Gulet Bookers olarak bugüne kadar Hollywood yıldızlarından ünlü sporculara kadar birçok önemli misafire hizmet verdik" dedi.