HDP'nin Kapatılmasını İstediler...

Bodrum’daki Vatan Partililer, Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan annelere destek açıklaması yaptılar. 

HDP'nin Kapatılmasını İstediler...

Bodrum’daki Vatan Partililer, Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan annelere destek açıklaması yaptılar. 

Çocuklarının HDP aracılığıyla dağa çıkarıldığını söyleyerek HDP Diyarbakır il binası önünde eyleme başlayan annelere, Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasıyla destek verildi. 

“Anaların Yanında HDP/PKK’nın Karşısındayız” yazılı pankart ve Türk bayrakları ile Bodrum Belediye Meydanı’na gelen yaklaşık 15 partili, PKK ve HDP aleyhine çeşitli sloganlar atarak “HDP Kapatılsın” dedi. 

Basın açıklamasını okuyan Bodrum İlçe Başkanlığı Sekreteri Nahide Tekinçay, sözlerine şöyle başladı:

“23 Ağustos tarihinde HDPKK’dan evladını isteyen annenin zaferi ile başlayan eylem, evlatlarını PKK’dan isteyen ailelerin HDP'ye "Başlarım Sizin Kürdistan Davanıza” demesi ile bu hain örgüte büyük bir darbeye dönüşmüştür. Vatan Partisi öncü kadınları derhal Diyarbakır'a gitmiş, sonuna kadar evladını isteyen anaların yanında olacağını söylemiş ve nöbetine başlamıştır. Sayıları 40’ı bulan analara, ailelere ve öncü kadınımıza selam olsun. Eylem Kürt halkını emperyalizme başkaldırma noktasında ve Türkiye'nin m ayrışmaz vatandaşları olduklarını göstermiştir. Böylelikle 30 yılı aşkın süredir can alan hain örgüt PKK, anaların ayakları altında yok olacaktır. Bu ordumuzun, milletimizin ve anaların zaferidir.” 

HDP KAPATILMALIDIR

Açıklamanın devamında HDP’nin siyasi hayatına son verilip kapatılması gerektiğini ifade eden Tekinçay, şöyle devam etti:

“Pervin Buldan'ın 2 ay kadar önce meclis konuşmasını hatırlayalım. Pervin Buldan ittifak halinde oldukları partileri sayarak "o koltuklarda HDP ve PKK'ya gönül vermiş insanların oyları ile oturuyorsunuz" demiştir. Böylelikle esasen hem ittifak itirafı yapmış, hem de PKK ilişkisini ortaya sermiştir. HDP’nin kapatılması gerekliliği terör bağındandır. Bu asla kabul edilemez. Terör bağı HDP Milletvekili Leyla Güven'in açıklamalarında da net şekilde ortaya konmuştur. TBMM'simizde terör ile bağı olan bölücü partinin sözde siyasi hayatına devam etmesi, derhal durdurulmalı, HDP kapatılmalıdır. Çeşitli milletvekillerinin bu iddialara cevapları, bu durumu AKP yaratmadı mı? Bu çorabı başımıza AKP örmedi mi? şeklinde olmaktadır. Bu cevaplar şu anda yapılanların üstünü örtemez. Ülkemizde çözüm süreci bir kere denenmiştir. Tekrar denenemez. ABD'ye göbekten bağlı her türlü siyaset de anaların ayakları altında ezilecektir. Uyarıyoruz, çünkü bugün bölge halkı HDP'ye kepenk kapattırmıştır ve bu 2015 yılı itibari ile yurt içinde ve yurtdışında PKK ile verilen kararlı mücadelenin sonucudur.”

“Dillerinden insan hakları, demokrasi, eşitlik, barış, uzlaşma kelimeleri düşmeyenleri bugün olanlar karşısında sessizliğe bürünmüş halde görüyoruz” diyerek açıklamasını sürdüren Nahide Tekiçay, sözlerini şöyle noktaladı:

“34 ayrı yerde eş zamanlı başlayan orman yangınlarını kendi sayfalarında tarih belirterek, eylemlerimiz başlığı ile ilan eden ve üslenen PKK'ya karşı, yok olan ağaçlar, ölen canlılar için sessiz kalanlar yine evladını isteyen anaların feryadına da sessiz kalan, sözde aydın, gazeteci ve siyasetçileri de hatalarından dönmeye ve destek olmaya davet ediyoruz. Oy oranlarını arttırmak için HDPKK’nın yanına düşenleri bulundukları safı derhal terk etmeye, teröre karşı milletin yanında durmaya davet ediyoruz. Vatan Partisi olarak daha önce çözüm sürecinin karşısında nasıl durduk ise, aynı amaçla HDP ile ittifak halindeki partilerin de karşısında duracağız. Vatan Partisi Bodrum ilçe Başkanlığı olarak vatan ve millet düşmanı, asker ve polis katili, öğretmen katili, Ayazların, Nupeldaların katili, Erenlerin katili, kadın erkek, doğa, işçi katili HDPKK’yı analarımızın öfkesi ile bitireceğiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü için ben de ailelerin yanındayım diyen herkesi imza kampanyamıza davet ediyoruz. Buradan bir kez daha ilan ediyoruz. PKK'nın eleman devşirme merkezi olan HDP derhal kapatılsın.”

Basın açıklamasının ardından Bodrum Kapalı Pazaryeri’ne giden partililer, “Evlatları PKK tarafından kaçırılan ailelerin mücadelelerini destekliyorum. Türkiyemizin birliği ve bütünlüğü için ben de ailelerimizin yanındayım” başlığıyla imza topladı.