Hatalı Parklar İçin Denetimler Sıklaştı

Bodrum’da hatalı park edilip yaya ve araç trafiğini engelleyen araçlar için çalışmalar iyice sıklaştırıldı.  

Hatalı Parklar İçin Denetimler Sıklaştı

Bodrum’da hatalı park edilip yaya ve araç trafiğini engelleyen araçlar için çalışmalar iyice sıklaştırıldı.  

Bodrum’da özellikle çok sayıda şikayetin yapıldığı Turgutreis Mehmet Hilmi Caddesi üzerinde hatalı park eden araçlar, çekici yardımıyla Yediemin otoparkına çekilmeye başlandı. Özellikle yaya geçidi, kaldırımların engelli iniş-çıkışı ve kavşak içine park eden araçlar kaldırılıyor. Hatalı park eden araçlara, 108 TL, engelli geçişini engelleyen araçlara ise bu tutarın iki katı oranında 216 TL ceza yazıldığı, yediemin otoparkına da 150 TL para ödendiği bildirildi. 

Uygulamayı kimi vatandaş olumlu bulurken kimileri de başka bir çözüm yolunun bulunması gerektiğini ifade ediyor. 

İsmail Başdemir adlı vatandaş, konu ile ilgili yaptığı açıklama “Çok güzel bir uygulama. Son dönemlerde yapılan en iyi uygulama. Geç kalınmış bir uygulama. Yayaların geçtiği alanlara park edenleri, yayaya yol vermeyen araçların cezalandırılması güzel bir uygulama. Burada vatandaş baya rahatladı.” dedi. 

Bülent Aydoğan adlı vatandaş ise başka bir çözüm yolunun bulunması gerektiğini ifade ederek “İnsanların kurallara uyması lazım. Bu cadde bankalar bölgesi. İnsanların araçlarını park edeceği park alanları yok. Yaz da geliyor, sezon da başlıyor. Burası daha feci olacak. Buna başka bir çözüm getirilse daha güzel olur. Yazık insanlara da. Araçları kaldırıldığında cezasıdır, park parasıdır, çekici parasıdır. İnsanlar da mağdur oluyor. Bir de insani boyutundan, adalet yönünden düşünülmesi lazım.” diye konuştu.