17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TARIMSAL KALKINMA VE KOOPERATİFLEŞME TOPLANTISI YAPILDI
Tarih: 15/04/2019
Kaynak: Kent Haber
TARIMSAL KALKINMA VE KOOPERATİFLEŞME TOPLANTISI YAPILDI
Bodrum Ziraat Odası, Tarımsal kalkınma ve kooperatifleşme bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı Ziraat Odası’nın yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve 30 üreticinin katılımıyla yapıldı. Toplantıya Bodrum İlçe Tarım Müdürlüğü ve Muğla İl Tarım Müdürlüğü’nden gelen yetkililer de katıldı.

Toplantıda Bodrum’daki tarımın gelişmesi, yaygınlaşması, iyi tarım ve organik tarımı arttırılması, markalaşma, paketleme konularında pazar oluşturulması için İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ile bölgemizde 30 mahalleyi kapsayan tarımsal kalkınma kooperatifleri ve Süs Bitkileri Birliği kurulması konuları ele alındı.

Üreticiler de pazar oluşturulması, Büyükşehir’den satış yeri talepleri, süt birliğinin Yarımada bazında çalışması, zeytinyağının daha doğal olabilmesi için soğuk sıkım yapılması, kurutma ve markalaşma konularında sorular yönelttiler.

Tarım İl, İlçe ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ise Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Birlik kurulması konularında her türlü desteği vereceklerinin sözünü verdi.

Toplantıda çiftçilerin sorunları dinlenip çözüm önerileri sunuldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30