17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AHMET ARAS AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Tarih: 13/04/2019
Kaynak: Kent Haber
AHMET ARAS AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gazeteci Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Açık Görüş programına konuk oldu.

Bodrum Belediyesinin kurumsal bir yapıya kavuşturulmasını ilk hedef olarak belirleyen Ahmet Aras, ilk günden itibaren aynı azim ve kararlılıkla çalışmalara başladığını söyledi.

İmar barışını istismar ederek Bodrum da yoğun biçimde gerçekleşen kaçak yapılaşmayla mücadeleye başladıklarına dikkat çeken Aras şu konulara değindi:

“Bodrum Belediyesini kollektif bir anlayışla şeffaf bir yönetim tarzıyla yönetmekte kararlıyız. Görünen çok sorunu olsa da bunların hiçbiri öyle zor çözülecek sorunlar değil. Ekip arkadaşlarımız, meclis üyelerimiz, çalışan personelimizle birlikte bu sorunların en kısa zamanda üstesinden geleceğiz. Bodrumlu vatandaşlarımızın hiç endişesi olmasın. Bodrum da yasadışı hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğiz. Ancak bu işleri yaparken basın ve kamuoyunun, sivil toplum kuruluşlarının desteği bizler için çok önemlidir. Çöp ve katı atık sorunu, arıtma tesisleri, kanalizasyon sistemi, yolların bakım ve onarımı için şimdiden ekiplerimiz çalışmalara başladı. Vatandaşın her türlü sorununun muhatabı biz olacağız. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, Büyükşehirle koordineli bir çalışma içerisinde olacağız. Adaletli ve ayırım gözetmeden yarımadanın her yerine hizmet taşıyacağız.”

Kooperatifçiliği teşvik ederek tarımsal üretimi artırmayı, bu konuda faaliyet gösteren tüm kurumlarla işbirliği yapmayı düşündüklerini açıklayan Ahmet Aras, kiradaki belediye mülklerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılacağına vurgu yaparak, “Hiç kimseye taviz vermeyeceğiz, belediyenin kaynaklarının haksız kullanımını önleyeceğiz” dedi. Şu an mevcut borçların büyük bölümünün dengesiz nüfus yapılanmasından kaynaklandığını belirten Aras, “Kış nüfusumuz olan 170 bine göre devletten ödenek alırken yazın neredeyse bunun on katı insana hizmet vermekten kaynaklanan bütçe açığını kapatmak öyle sanıldığı gibi zor olmayacak” dedi.

Gençlik sorunlarına duyarlı olacaklarını, spora özel önem vereceklerini, Bodrumspor’u sahipsiz bırakmayacaklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediyede belli zamanlarda halk günü yapacaklarını, vatandaşı ilgilendiren her konuda alınacak kararlara onlarında katılımının sağlanmasını amaçladıklarını, ilk olarak da pazartesi günü halk plajlarıyla ilgili tüm yurttaşların katılabileceği bir toplantı düzenlediklerini açıkladı.

Programa izleyiciler tarafından da yüzlerce mesaj geldi, mümkün olduğunca gelen sorulara da açık yüreklilikle cevap veren Ahmet Aras, tüm Bodrumluları bu hizmet yarışında birlikte yürümeye davet etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30