17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KÖY ÇOCUKLARININ EĞİTİMİ İÇİN KONSER VERİLDİ
Tarih: 25/03/2019
Kaynak: Kent Haber
KÖY ÇOCUKLARININ EĞİTİMİ İÇİN KONSER VERİLDİ
Mumcular Bahçeyaka’da faaliyet gösteren Köklükuyu Atölyesi yararına Bodrum’da bir konser verildi.

TSK Armoni Mızıkası Orkestrası Emekli müzisyenlerinden İlker Uyar, Bahçeyaka’da Köklükuyu Atölyesi kurdu. Burada çoğunluğu Bahçeyaka’dan olmak üzere civardaki 35 köy çocuğuna müzik, matematik, fen bilgisi, İngilizce eğitimleri veriliyor.

Önceki akşam da Herodot Kültür Merkezi’nde atölye yararına bir konser düzenlendi. “Sanat İçin Elele” sloganıyla gerçekleştirilen gecede İlker Uyar, birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Adil Sevencan, Vuslat Çiftdal, Sinem Karabağlı ve Esen Demirci ile konser verdi. Konserde Vivaldi, Webber gibi Dünyaca tanınmış sanatçıların eserlerinin yanı sıra Şehnaz Longa, Katibim, Sarı Gelin gibi Türkçe eserlere de yer verildi.

Konser hakkında Kent Haber’e konuşan İlker Uyar, şu bilgileri verdi:

“Bizler bu akşam Köklükuyu’daki çocuklarımızın eğitimine yardımcı olmak üzere konser gerçekleştiriyoruz. Bu konserden elde ettiğimiz gelirle müzik aletleri alacağız. Çocuk korosu çalışmalarımız da devam ettiği için öncelikli hedefimiz piyano almak. Köklükuyu Mumcular Bahçeyaka’da bir yer. Çocukların tanımlamasıyla bir müzik çiftliği. Biz burada sanatsal çalışmalar yapıyoruz, bilimsel çalışmalar yapıyoruz, atölye çalışmaları yapıyoruz. Gönüllü öğretmenlerimiz var, matematik, fen bilgisi, İngilizce eğitimleri de veriyoruz. Ama eğitimlerin ilki müzikle başladı. Halen de gitar dersleri ve diğer enstrüman dersleri ile devam ediyor. Nitelikli bir sanat erişimine imkanı olmayan köy çocuklarımıza, benim de doğduğum köy aslında, sanatsal açıdan destek olmak, onlara yardımcı olmak amacıyla, tamamen gönüllü olarak çalışmalar yapıyoruz. Bu konseri de bu amaçla düzenledik.”

Yoğun ilginin olduğu konserde sanatçıların performansı beğeni kazandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Bodrum Kasander Gönüllüleri
25/03/2019
Kutlama
Yüreğinize, emeklerinize sağlık, duyarlı, güzel insanlar.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30