17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ARAS DÜN MİTİNG, BUGÜN PROJE SUNUMU YAPTI...
Tarih: 23/03/2019
Kaynak: Kent Haber
ARAS DÜN MİTİNG, BUGÜN PROJE SUNUMU YAPTI...
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, ikinci mitingini dün akşam Bitez Mahallesi’nde düzenledi. Aras bugün ise partililerin katıldığı bir toplantıda Bodrum projelerini anlattı.

Önceki akşam Bitez eski Pazar alanında Şelale Şehnaz Sam ve Suat Suna’nın konseriyle başlayan mitinge çok sayıda partili katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve parti bayraklarını alan katılımcılar, “Mustafa Kemal’in Askeri” pankartları açtılar. Konuşmasına "İdamını celladına bırakmayan Deniz Gezmiş’in yoldaşları, hoş geldiniz" sözleriyle başlayan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, "1 Nisan'dan sonra sizlere layık olmak için kanımın son damlasına kadar çalışacağıma söz veriyorum" diye konuştu.

Göreve geldiği takdirde önce Bitez’i sel sorunundan kurtaracağını söyleyen CHP Adayı Aras, “Size söz veriyorum 1 Kasımda bu Gaz Deresi’ne kazmayı vuracağım ve sizi artık bu sel baskınlarından kurtaracağım” diye konuştu. Bitez’de çöp, altyapı, su sorunlarını 5 yıl içinde kökten çözeceğini söyleyen Aras, Bitez sakinlerinin karar verdiği bir alana ‘köy meydanı’ yapacağını, Bitez’in otantik köy içini ise Bodrum ruhuna uygun bir şekilde yeniden dizayn ederek turizme kazandıracağını söyledi.

Mandalina festivalini bundan sona dünya çapında yapacağı sözü veren Aras, Adaboğazı’na bir çivi dahi çaktırmayacağını belirterek "Orayı, kendi çocuğum gibi korumaya yemin ediyorum” dedi.

Mitingin sonunda tüm belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte halkı selamlayan Ahmet Aras, kapanışı Çökertme oynayarak yaptı.

BODRUM PROJELERİNİN SUNUMUNU YAPTI...

Ahmet Aras, bugün ise 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde proje lansmanı düzenleyerek projelerini tanıttı, Bodrum’u hangi ilkeler doğrultusunda ve nasıl bir anlayışla yöneteceklerini anlattı. Programa dışarıdan yoğun bir katılımın olmaması ve ağırlıklı olarak parti ana kadrosunun salonda bulunması ise dikkat çekti.

Royal Asarlık Beach’te gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP ilçe Başkanı Halil Karahan, CHP üyeleri, meclis üyesi adayları ve basın mensupları katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, CHP Belediye Meclis üyesi adaylarından Emre Köroğlu’nun, “Bodrum Manifestosu”nu okumasıyla başladı.

Bodrum’un rant ekonomisi tarafından pervasızca talan edilmesine rağmen hala değerlerini koruyabilecek durumda olduğunu belirten Köroğlu, Bodrum’da katılımcı, şeffaf, kaynak yaratan, inovatif ve yerinden yönetimi esas alan bir belediyecilik anlayışıyla birlikte "değişim" vadettiklerini belirtti.

Açış konuşmasının ardından, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum için hayata geçirmeyi planladıkları projeleri bir sunum eşliğinde tanıttı. Kamu denetimine açık ve şeffaf bir belediyecilik anlayışının sözünü veren Aras, bu anlamda yapacakları ilk icraatlardan birinin, muhalif bir Meclis üyesinin başkanlığında oluşturulacak “Şeffaflık Komisyonu” olduğunu söyledi. Yönetimler arası uyumun önemine de dikkat çeken Aras, “Büyükşehir ve merkezi hükümetle ilişkilerimiz sağlam bir şekilde devam edecek. Biz çözüm neredeyse oraya gideceğiz” ifadelerini kullandı.

“Muhalefeti Bodrum’dan başlatacağız” diyen Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim başarı ölçeğimiz muhalefet için büyük kıvılcım olacak. Bizler ne kadar iyi hizmet yapar ve başarılı olursak, Türkiye’ye ve dünyaya imajımızı çok güzel yansıtırız ve muhalefeti de Bodrum’dan başlatmış oluruz. Kimseye bir gebeliğimiz olmadığından, her konuda söyleyecek sözümüz olacak. Özellikle çevre konusunda. Kentte yaşayan tüm paydaşlar, ekolojik sistemde ne varsa hepsi korumamız altında olacak. Sokak hayvanlarımız, engelsiz, engelli, dezavantajlı, dar gelirli, bütün insanlara dokunmak zorundayız. Bodrum’da şu anda çok ciddi bir gelir adaletsizliği var. Hiç hizmet alamayan çok dar gelirli grupların, çok çocuklu ailelerin de yaşadığı bölgeler var. Oraları toparlayıp Bodrum’un yaşam seviyesine çıkarmak zorundayız. Belediye olarak genel yönetim anlayışımız bu olacak.”

Daha sonra, refah ve bilgi toplumu hedefine yönelik eğitim, sağlık, kültür ve sanat, gençlik, kadın-aile-çocuk, yaşlılar ve emekliler, dezavantajlı gruplar, spor, ekonomi, turizm ve çevre konularında hayata geçirecekleri projeleri tek tek sıralayan Ahmet Aras, yönetsel düzenleme ile ilgili hedeflerini anlattı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Sabri Gür
25/03/2019
Sorulara Cevap
1- Neden bu konularla çok ilgileniyorsunuz. Siyasi ve hukuki yasaları inceleyin görürsünüz. 2- Meclis üyeleri başkanın değil CHP'nin. CHP üyeleri kendi içlerinde sorunları, sonuçları tahlil eder. Siz neden bu kadar uğraşıyorsunuz. Sizin ne hesabınız var?
aykut t.
24/03/2019
tosun gekgeli tosun
Ne yaparsanız yapın Tosun Başkanın gelişini engelleyemeyeceksiniz, bu halk artık akıllandı,parti değil adaya oy verileceğini öğrendi!
Devrim
24/03/2019
Bodrum
Sorular 1-Mustafa Saruhan başkan yardımcısı olacak mı? 2- Meclis üyeleri Saruhan'ın ,Ahmet Aras onlarla çalışabilecek mi? Bir sorun çıktığında Saruhan'dan yana mı tavır gösterecekler, yoksa Ahmet Aras'a mı destek gösterecekler?
Mert
24/03/2019
Para
Bu kadar parayı nerden buluyor aday merak ediyorum. yüzlerce araç totemler... sanatçılar.. ne rant varmış arkadaş..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30