17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AK PARTİLİLER STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU...
Tarih: 22/03/2019
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİLİLER STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum'da muhtarlar, STK temsilcileri ve turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Bodrum’da yapılacak çok iş olduğunu ifade eden Bakan Ersoy, “Bu anlamda Bodrum’u detaylı çalışıp, hızlı bir şekilde yatırım yapıp toparlamak gerekiyor” dedi.

Bodrum Ticaret Odası(BODTO) Konferans salonunda Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Mehmet Nuri Ersoy'un yanı sıra Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, Ak Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Dr. Tahir Ateş, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından Mahmut Kocadon, bir hoş geldin konuşması yaptı.

Kocadon’un ardından konuşan Cumhur İttifakı Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş, ilçedeki turizmi çeşitlendireceklerini ifade ederek “Bodrum’da kongre ve kültür turizmini geliştirmeyi hedefliyoruz. Spor turnuvaları, squash ve benzeri ekstrem sporların Bodrum’da yaygınlaşması ve bu turnuvaların Bodrum’da yapılması ile ilgili ciddi çalışmalarımız var. En önemli 2 tane projemiz, Çatalada ve Tavşan Adası’nın turizme kazandırılması, bu yapı olarak değil, sadece sahillerin turizme açılması şeklinde çalışmalarımız var. Yine yapacağımız çalışmalardan bir tanesi Aspat Kalesi’nin restorasyonu ve Aspat Kalesi’ne bir teleferik yapılması, yapacağımız en büyük çalışmalardan birisi olacak” şeklinde konuştu.

HIDIR’DAN, MEHMET KOCADON'A ÖVGÜ DOLU SÖZLER!..

Cumhur İttifakı Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve BODTO’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında DP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan rakibi Mehmet Kocadon hakkında övgü dolu sözler sarf etti. Dr. Hıdır şöyle dedi:

“Kendisini burada yad etmeden geçmemiz mümkün değil. Gerçekten çok üstün gayretlerle Bodrum’da uzun yıllar boyunca hizmet verdi. O hizmetleri turizmimizi bulunduğu noktaya taşımada ciddi katkılar sağladı. Şimdi inşallah bir kademe daha yukarıda, Muğla Büyükşehir’de Muğlamıza hizmet etmek üzere aday oldu. Birlikte aday olduk. Bu tatlı rekabettir. Gönül arzu eder ki Mehmet kardeşim kazansın, ben onun emrinde olayım. Milletimizin iradesi benim kazanmamda tecelli ederse zaten Mehmet kardeşim benim can dostumdur. Birlikte inşallah pek çok konuya çözüm getirmeyi vaat ediyoruz, gayret ediyoruz. Onun için burada hedefimiz sahip olduğumuz değerlerimizi koruyabilmek” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kendinin Antalya doğumlu olduğunu ancak 1974 yılından beri Bodrum’a gelip gittiğini ifade ederek şunları dile getirdi:

“Ailem de her yaz burada kaldığı için Bodrum’u çok yakından gözlemleme şansım oluyor. 1974’ten bugüne Bodrum neler geçirdi, hangi değişimler geçirdiğini çok iyi biliyorum. Turizmden gelen bir bakan olmamın yanı sıra uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamın da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

Bodrum’da yapılacak çok iş olduğunu ifade eden Bakan Ersoy, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunlar, tek başına Bodrum Belediyesi veya tek başına Muğla Büyükşehir Belediyesi veya tek başına bakanlığın yapabileceği bir konu değil. Bodrum, herkesin ortak hareket etmesi gereken, herkesin koordineli çalışması gerektiği ve doğru bir planlama ile hızlı hareket edilmesi gereken bir yer. Çünkü yapılması gereken çok iş var. Sorunları hepimiz yaşıyoruz. Nelerle karşılaşıldığını görüyoruz. Her şeyden önce 2 aya sıkışmış bir sezonu var, siz de biliyorsunuz. Çok çok 15 Haziran – 15 Eylül ama Temmuz ve Ağustos arasına sıkışmış bir sezonu var. Sezonu 12 aya nasıl yayarız, turizm çeşitliliğini nasıl getiririz, eğer turizm yapmak istiyorsak villa turizminden gerçek turizme nasıl geçiririz?”

BODRUM’A YATIRIM YAPIP TOPARLAMAK GEREKİYOR

Bodrum’u detaylı çalışıp, hızlı bir şekilde yatırım yapıp toparlamak gerektiğini de dile getiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Artı Bodrum’un güzel bir özelliği daha var. Bodrum artık göç alan bölge oldu. Kışın da artık Bodrum’un bir nüfusu var, yaşamak isteyen bir kitlesi var. İstanbul’dan, İzmir’den her yerden göç alıyor. Bunlar da büyük avantaj. Bu anlamda Bodrum’u detaylı çalışıp, hızlı bir şekilde yatırım yapıp toparlamak gerekiyor. Biz de bu bağlamda sizleri dinleyeceğiz, notlarımızı alacağız. Başta benim bakanlığım olmak üzere belediyelerle birlikte koordineli bir şekilde çalışarak Bodrum’u daha iyi günlere nasıl taşırızı konuşacağız” diye konuştu.

Ersoy’un konuşmasının ardından soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantı, basına kapalı olarak devam etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Necmi Kadar
24/03/2019
Komedi
Hıdır Bey neyin peşindesiniz ? 10 sene yan gelip yatan birinin reklamını neden yapıyorsunuz ? DP adayı olup size hizmet edeceği için olmasın ?
Ece Göksun
23/03/2019
HANi BODRUM KÖTÜ YÖNETiLMiޞTi?
O toplantıda AKP Muğla Belediye Başkan Adayı Nil Hıdır ve Turizm Bakanı Ersoy sayın Mehmet Kocadon'u yere göre sığdıramayıp, yaptığı hizmetleri, Bodrumda turizmi getirdiği yüksek noktayı dile getirdiler.iyide Son 2 dönemdir Bodrumu Kocadon yönetmiyormu? Hani Bodrum kötü yönetilmişti?
Taner Uysal
22/03/2019
EKOLOJiK TURiZM
Ekolojik TurizmSayın Bakanımıza öncelikle duyarlılığı ,sağduyulu ve nokta tespit yapıcı yaklaşımlarından dolayı şükranlarımızı sunuyor; Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve işletmeler Genel Müdürlüğü’nün 07/Mart/2019 tarih ve 71591523-307.99[GN-292]-E.206715 Sayılı yazılarıyla tarafımıza bildirilen â€ޓMumcular ve Çömlekçi Mahallelerini de kapsayan Muğla Milas Bodrum Fesleğen Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi'ne ilişkin, 27/ޞžubat/2007 tarihli ve 26447 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak 12 yıl önce yürürlüğe giren kararlarının bir an önce alt ölçekli planlarının hazırlanarak uygulamaya konulması suretiyle bölgenin çevre, doğa ve üretici dostu ekolojik turizmle tanışmasına vesile olmasını Bodrum KASANDER Gönüllüleri olarak can-ı gönülden temenni ediyoruz.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30