17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
OSMAN GÜRÜN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Tarih: 21/03/2019
Kaynak: Kent Haber
OSMAN GÜRÜN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı Dr. Osman Gürün çarpıcı açıklamalar yaptı. Gürün seçildiği takdirde yeni seçilecek belediye başkanı kim olursa olsun vaat ettiği yatırımları Bodrum ile buluşturacaklarını söyledi.

Adaylık süreciyle ilgili bilgiler veren Gürün, kamuoyunda kendisiyle ilgili asılsız iddialarda bulunulduğunu, ne milletvekillerinin ne de belediye başkan adaylarının tespitinde söylendiği gibi kendisinin rolü olmadığını, sorulduğunda görüş bildirdiğini söyledi.

Büyükşehir yasasının hala tam olarak kavranamadığını, bu nedenle de yanlış anlamalar ve kamuoyuna aldatıcı bilgiler aktarıldığı söyleyen Gürün, Mehmet Kocadon’un “elimizdeki tüm gelir kaynaklarını aldılar” şeklindeki suçlamalarının doğru olmadığını, tüm uygulamaların Büyükşehir yasasına uygun olarak yapıldığını savundu.
Şoför esnafının tepkileriyle ilgili bir soru üzerine de; “kamu yararına olacak projelerde halkın yanında olduklarını, şoför esnafının mağdur edilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Osman Gürün yaklaşık 1 saat süren programdaki konuşmasında “seçim kampanyasının büyük bir olgunluk içerisinde geçiyor olmasından memnunum, umarım 31 marta kadar da böyle devam eder. Herkesin sandıktan çıkacak iradeye saygılı olması gerekir. Bodrum gibi dünya markası bir kente bu alt yapı yakışmıyor. Yol-su, kanalizasyon, arıtma, derelerin ıslahı gibi alt yapı çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Dünya bankasından aldığımız 900 milyonluk kredinin yaklaşık yarısını Bodrum için harcayacağız” dedi.

İttifak adayı olarak Bodrum'da yarışan adaylara mümkün olduğunca eşit yaklaşmaya gayret ettiğini söyleyen Gürün, Büyükşehrin seçim vaadi olarak açıkladığı yatırımların, "yeni seçilecek Bodrum Belediye Başkanı hangi partiden, kim olursa olsun devam edecektir" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ahmet Korkmaz
22/03/2019
Osman Gürün Kaybediyor...
Osman Gürün hep bilindik cevabı vermekten bıkmamış olabilir ama biz 5 senedir aynı cevabı duymaktan bıktık artık.Evet her şeyi aldın belediyelerin elinden ama Osman Gürüne göre herşey Büyükşehir yasalarına uygun yapıldı.Bir kerede evet KILIÇIMI ADALETLi SALLAMADIM her şeyi yaptım de, herşeyi yasalara uygun yaptım deme.Bütün vergilerimi veriyorum lakin 5 senedir hiç mi hizmet alamıyorum peki ben bu vergilerimi neden veriyorum? , esas Osman Gürün bunun cevabını vermeli.Yasalara uygun davrandın da ne oldu, 5 yıldır TEK BiR ÇiVi ÇAKTINMI BODRUMA? Ne yaptın Bodruma 5 yıldır,ޞimdi CHP li biride çıkar yol yaptı der tadından durulmaz, şimdi Otogar yapıyor,ya traji komik,Osman Gürün bunları hizmetden mi sayıyor???

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30