17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'UN KANAAT ÖNDERLERİ TOSUN İLE BULUŞTU
Tarih: 21/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'UN KANAAT ÖNDERLERİ TOSUN İLE BULUŞTU
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un kanaat önderleriyle bir araya geldiği gecede projelerinden bahsetti.

Azka Otel’de düzenlenen geceye Bodrum sosyal hayatının tanınan isimleri, Bodrum’daki STK Temsilcileri ile ilçedeki iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri ile basın mensupları katıldı. Mehmet Tosun geceye katılan herkesi kapıda karşılayıp, tek tek selamlaşarak hoş geldiniz dileklerini ilettikten sonra yaptığı konuşmaya, “Bizim sevdamız Bodrum, gönlü sevgiden geçen, barıştan geçen, özgürlüğü savunan benim değerli hemşehrilerim, bizim derdimiz, davamız Bodrum” diyerek başladı.

Büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’un sorunlarının arttığını belirten Mehmet Tosun, “Adı Büyükşehir olan ve burada da tek belediye ile yönetilen belediyecilikle ilgili yönetim sisteminden maalesef beklediğimiz hizmetleri alamadık. Beş yılı geride bıraktık. Belediye hizmetleri konusunda, sorunlarımız maalesef artarak devam etti. Beş yıllık kayıp, 10 yıl olarak bizim belediye hizmetlerine yansıdı” dedi.

Bodrum’un kaybedecek bir beş yılının daha olmadığı yeni bir seçim arifesinde olunduğunu belirten Mehmet Tosun, “Hepinizin değişik dünya görüşü var. Hepsine saygı duyuyorum. Biz İYİ Parti çatısı altında şahsımın öncülüğünde güzel bir kadroyla, nitelikli bir kadroyla, projelerimizle, tecrübemizle, birikimlerimizle göreve talibiz. Bunun için bu toplantıyı ben çok önemsiyorum, arkadaşlarıma dedim ki; Bir toplantı düzenleyelim, Bodrum’un ileri gelen sivil toplum örgütü temsilcileri gelsin, iş insanları gelsin, bizim Bodrumlu büyüklerimiz gelsin bir dertleşelim, sorunlarımızı konuşalım, projelerimizi konuşalım istedik. Bu toplantıyı da bunun için düzenledik” dedi.

BODRUMUMUZUN 50 YILLIK GELECEĞİNİ YENİDEN PLANLAYACAĞIZ

Toplantıya katılan eski belediye başkanlarına teşekkür ederek, “Hepiniz Bizim Değerimizsiniz” diyen Tosun, sözlerine şöyle devam etti;

“Geçmişi sorgulamayacağız, artık geleceğe bakacağız. Şimdi Bodrum Yarımadamızı bugün ele aldığımızda 171 Bin 545 tane binamız var, 171 Bin 850 kişi de Bodrum’da yaşıyor. Yani neredeyse bir binaya bir kişinin düştüğü ve hormonlu büyüyen, betona yenik düşmüş bir Bodrum fotoğrafı var. İşte biz bu noktada diyoruz ki; Göreve geldiğimizde kesinlikle geniş çaplı bir envanter çalışması yapacağız. Önce mevcut durumumuzu ve potansiyelimizi tespit edeceğiz. Denizdeki, karadaki yatak sayımızdan okullarımızdaki öğrenci sayımıza, eğitim ve sağlık kurumlarımızdan altyapı yatırımlarımıza, işyeri sayılarımızın ne kadar olduğuna kadar geniş çaplı bir çalışma yapacağız. Ondan sonra da Bodrumumuzun 50 yıllık geleceğini yeniden planlayacağız. Artık Bodrum ihtiyaca binaen yapılaşmalı. Önce altyapımızı sağlamlaştırmamız lazım. Bugün Güvercinlikten Bodrum’a yaklaştığımız zaman çevre aydınlatmalarımız, yollarımız, peyzajımız, anayoldaki bina cephelerimiz hakikaten Bodrum mimarimize ve Bodrumumuza yakışmıyor.”

Bodrum’a yapılacak tüm yatırımların Bodrum mimarisine uygun olup olmadığını kontrol edecek bir komisyon kuracaklarını belirten Mehmet Tosun, “Bodrum’un kent merkezi başta olmak üzere bütün sokaklarımızın yeniden restorasyon projeleri ile maviyle, beyazla ve begonviller buluşturmamız lazım. Özellikle Çarşı merkezimizi tekrar canlandıracağız, restore edeceğiz. Bodrum çarşımız kesinlikle eski günlerinde olduğu gibi Bodrum’un ticari kalbi olacak” dedi.

TURİZM DANIŞMA MECLİSİ KURULACAK

Bodrum turizmini de ortak akılla yöneteceklerini belirten Mehmet Tosun, bir turizm danışma meclisi kuracaklarını söyledi. “Bodrum’da ben yaptım oldu belediyeciliğini bitireceğiz” diyen Mehmet Tosun, tüm projelerden Bodrum halkının haberinin olacağını ve gerekirse referandum yoluyla bu projelerin Bodrum halkı tarafından oylanacağını söyledi. Yapılacak çalışmalardan önce de bölge halkının mağdur olmaması gerektiğini belirten Tosun, çalışmalardan en az 15 gün önce bölge halkı ve esnafına bilgi verileceğini de sözlerine ekledi.

Bodrumluların istemediği projeler karşısında her zaman dik duruş sergileyeceklerini belirten Mehmet Tosun, “Çünkü biz İYİ Parti olarak yeni bir partiyiz. Kimseye diyet borcumuz yok. Bodrum’u seviyoruz, sizleri seviyoruz, sizlerin istemediği hiçbir projenin altına da imza atmayacağız. Bunu da siyaseten söylemiyorum, Bodrum’u sevdiğim için söylüyorum saygıdeğer hemşehrilerim” dedi.

KENDİMİZİ DEVLETİN KURUMLARINDAN VE MİLLETTEN BÜYÜK GÖRMEYECEĞİZ

Altyapı, katı atık ve su problemlerinin çözümünde Muğla Büyükşehir Belediyesine hangi partiden kim seçilirse seçilsin Bodrum’un geleceği için iyi diyaloglar kuracağını sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, “Kendimizi devletin kurumlarından ve milletten büyük görmeyeceğiz. El ele vereceğiz, Bodrum sorunlarını çözeceğiz değerli hemşehrilerim” dedi.

Bodrum’un açık hava müzesi niteliğinde bir şehir olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, Bodrum’u uzun vadede kültür ve tarih şehri yapacaklarını belirterek, “Bunu yaptığımız zaman turizmdeki süremiz en az sekiz ay olacak. Çünkü Bodrum’un doğası buna uygun. Bodrum’un tarihi buna uygun. Aksi takdirde biz Bodrum’da turizm sezonunu uzatamayız” dedi.

Deniz ve denizcilik konularında da büyük hassasiyet göstereceklerini dile getiren Mehmet Tosun, mavi yolculuğun daha iyi noktalara gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Farklı konulara hakim komisyon ve kurullar kuracaklarını belirten Mehmet Tosun, Bodrum’un sorunlarını da bu kurul ve komisyonlarda ortak akılla çözeceklerini sözlerine ekledi.

BUGÜN GİT, YARIN GEL ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

Bodrum’da yaşayan her vatandaşın belediyecilik hizmetlerinden eşit şekilde yararlanacağını sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, “Bugün git, yarın gel anlayışına son vereceğiz. Bunu da her zaman gurur duyduğum, sevdiğim belediye personelimizle yapacağız. Onlar bizim kardeşlerimiz, hiç birini mağdur etmeyeceğiz. Onlarla birlikte Bodrum’u geleceğe taşıyacağız” dedi.

Konuşmasının sonunda kendisini dinleyenlere “Var mısınız bunları birlikte başarmaya?” sorusunu soran Mehmet Tosun salondan coşkulu ve yoğun bir alkış ile destek sözleri aldı. Mehmet Tosun daha sonra hazırladıkları projelerin bir kısmının yer aldığı video klibi tanıttı. Bodrum mimarisine uygun çizilen projelerin dikkat çektiği video bitiminde salonu dolduranlar projelere tam not verdi.

Proje klibinin ardından Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Ekibiyle birlikte Bodrum’u iyi yarınlara taşıma sözü veren Mehmet Tosun, herkesin desteğini istedi.

Gece, Bodrum’un sevilen sanatçılarından Aycan Adalı’nın performansıyla devam etti.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Engin
22/03/2019
Değişim zorunlu
Görev, kendini kanıtlamış kişilere verilmeli.Mehmet Tosun bu köklü değişimi gerçekleştirebilir
kusurabakmayın
22/03/2019
oy
kanaat önderimi kaldı sene olmuş 2019.millet ekmek aş derdinde kim takar kaant önderini.bir zamanlar da dp li kendini ağa sanan başkanımız vardı.ne oldu ipi çekildi by by dendi.2019 olmuş yıl bunlar hala ağalık var zanneddiyor.
ahmet aydin
22/03/2019
fasa fiso toplantılar
neymiş bu bodrumun kanaat önderleri , isimleri - ünvanları - görevleri neymiş? söyleyin de tim bodrum halkı bilsin.171.545 bina var diyor , 45 kişiyi ağırlayıp toplantı yapıyor. böyle yaparsan kaybedersin. kadronda cok zayıf, yapacağın işleri anlat bize.yazılı olarak halka sunarsın , beğenirsek baskan olursun
Ercan SÖZER
21/03/2019
AޞiRET
Bunlar Bodrumun aşiret ağalarımı bay tosun Çağdaş bir kentte bu tip söylemler karşılık bulmaz yakışmadı
Erdoğan Yalın
21/03/2019
Potpori
Kanaat önderleri? kimmiş bunlar? mesela benim yerime bunlar mı oy kullanacaklar? enteresan! Bu tarz toplantılara giriliyorsa kaybediyordur. Yanlış yönlendiriliyor sayın Tosun. Kanaat önderleri oturdukları yerden her adaya söz veren tiplerdir. Onlar sizi yanlış yönlendirirler. Yazık

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30