17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BEGONVİL FESTİVALİ SÖZÜ VERDİ...
Tarih: 21/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BEGONVİL FESTİVALİ SÖZÜ VERDİ...
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’un begonvillerini Türkiye’nin ve dünyanın her köşesine göndermek için harekete geçeceğini söyledi. Aras’ın projeleri arasında bir de Begonvil Festivali var.

Yarımadadaki begonvil üreticilerini tek çatı altında birleştirmek için kolaylaştırıcı olacağını belirten Aras, “Bodrum’un özlediğimiz kent kimliğini yeniden dizayn etmek için kolları sıvadık. Bodrum’un tüm sokakları, caddeleri, mavi beyaz evleri, begonvillerle bezenecek. Bununla da yetinmeyeceğiz, Bodrum’la özdeşleşen begonvillerimizi Türkiye’ye dünyaya ihraç edeceğiz” diye konuştu.

CHP Adayı Aras Bodrum’daki begonvil üreticileriyle bir araya geldi. Kooperatifleşerek begonvil üretimini artırmak ve daha geniş bir pazara yayılmak istediklerini anlatan üreticiler, CHP Adayı Aras’tan arazi ve sulama konularında destek istediler. Bodrum’un otantik ve kendine has kent kimliğini yeniden hayata geçireceğini her fırsatta dile getiren Aras, “Tarihi ve yerel değeri büyük olan begonvillerimizi kent peyzajında kullanacağız ve bir marka haline getirerek Bodrum Begonvil Festivali’ni organize edeceğiz. Bodrum’u begonvilleştirme projesini biz başlatacağız” dedi.

Üreticilere sonuna kadar destek olacaklarını ve satış garantili üretim anlayışını Bodrum’a kazandıracaklarını vurgulayan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Yalıkavak’ta Balıkçı Kooperatifi üyeleriyle de bir araya geldi. Yalıkavak’taki barınağın fiziki şartlarının ve altyapı konusunda yaşanan sorunların düzeltilmesini isteyen kooperatifçilere hızlı ve çözüm odaklı belediyecilik hizmetlerinin sözünü veren Aras, büyükşehirin tüm imkanlarını bu dönemde Bodrum’a getireceklerini söyledi.
Emlak vergileri, liman ve otopark gelirleri gibi girdileriyle Bodrum’u Büyükşehir’e en fazla katkıyı yapan ilçe olduğunu hatırlatan Aras, “Yeni dönemde, Büyükşehir’in Bodrum’a aynı oranda yatırım yapmasını sağlayacağız. Altyapı yatırımları başladı, mahallelerimizin tüm sorunlarını adım adım çözüme kavuşturacağız” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Osman Pektaş
22/03/2019
ZiHNiYET
Bodrumu yıllardır hangi zihniyet yönetiyor ? Değişim şart oldu bir chp li olarak bıktım her seçim aynı sözlerden . Bu sefer tosundan yana şansımı deneyeceğim
Necati Bilgin
22/03/2019
Aras Kazanacak
Bodrum'un sorunları var ama Ahmet Aras bu sorunları büyük bir çalışma becerisiyle açacaktır. Begonviller de bodrum doğal görüntüsünü yansıtacak.
ahmet aydın
22/03/2019
begonvil yalanı
başkan adayımız begonvil sözü - festivali veriyor. son 20 yıldır bodrum da olan bütün begonviller kesildi. belediye önünde - halikarnasa önünde - azmakbasında her yer begonvildi. hepsini parklari kesip kesip mermer - beton yaptılar. hikaye anlatmayın. birde belediyeyi 5 yıl baska bir el yönetsin. değişm olsun
Mert
21/03/2019
Bodrum
Begonvile gelene kadar ne sorunlar var. Bize sosyeteden başkan değil ,çalışacak başkan lazım.
yasin
21/03/2019
YOLLARDA KANALiZASYON AKIYOR
ޞaka gibi,islamhanelerine CHP nin veridği kanalizasyon sorunu 10 yıllardır devam ediyor, begonvili boşverinde artık her seçimde yalana dolan verdiğinz vaatleri yerine getirin, sonra begonvili yaparsınız sayın CHP

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30