17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM ADAYLARI ÇALAR SAAT'E KONUK OLUYOR
Tarih: 20/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM ADAYLARI ÇALAR SAAT'E KONUK OLUYOR
Bodrum'un iki belediye başkan adayı, 2 gün üst üste Fox Tv'nin en çok izlenen programlarından biri olan İsmail Küçükkaya'nın hazırlayıp sunduğu Çalar Saat'e konuk oluyor.

Programın bu sabah yayınlanan bölümünün konuğu CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras oldu. Türkiye’nin en çok izlenen televizyon programında Bodrum’u ve Bodrum’da yapacaklarını sıralayan Aras, “Yaşanabilir, sürdürülebilir çevresi olan, denizi temiz, insanları güler yüzlü ve mutlu bir Bodrum’un sözünü veriyorum” dedi. Bodrum'un sorunlarını anlatan Aras'a programın ilerleyen dakikalarında sokakta vatandaşın en çok ne istediğini soran Küçükkaya'ya Ahmet Aras'ın verdiği yanıt ise izleyenleri şaşırttı. Küçükkaya'nın sorusuna "Çok öyle aşırı istekleri yok insanların" ve "İnsanların bu konuda çok büyük bir şikayeti yok" diyerek yanıt verdi.

CHP Adayı Ahmet Aras, Fox Tv’deki Çalar Saat Programı’nda deneyimli gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Küçükkaya’nın “Köklü bir Bodrum ailesinden gelen bir isim” sözleriyle tanıttığı CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Paşa torunu olduğunu ifade ederek Bodrum’u imar ve ihya eden denizci bir ailenin son kuşak temsilcilerinden biri olduğunu söyledi.

Küçükkaya’nın “Bodrum’u nasıl yöneteceksiniz?” şeklindeki sorusuna, eğitimini ve birikimlerini anlatarak yanıt veren Aras, Harbiye’de liderlik eğitimi aldığını ve sistem mühendisi olarak mezun olduğunu belirterek, 30 yıllık kamu deneyimini son 6 yıldır turizmcilikle birleştirdiğini anlattı. Aras, İsmail Küçükkaya’nın “Siz köklü bir CHP’li misiniz?” şeklindeki sorusuna da “Tabii ki köklü bir CHP’liyim. Öncelikle benim Silahlı Kuvvetler geçmişim var. Yaklaşık 30 yılım Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, Mustafa Kemal’in ordusunda geçti. Sonrasında da yine Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nde göreve devam ediyorum” şeklinde yanıt verdi.

ARAS'A GÖRE BODRUMLULARIN AŞIRI İSTEKLERİ VE ÇOK BÜYÜK ŞİKAYETLERİ YOK!

Program sunucusu İsmail Küçükkaya'nun seçim çalışmalarıyla ilgili sorduğu "Halkın nabzı ne diyor size? Siz gittiğinizde, dolaştığınızda en çok ne istiyorlar?" sorusuna yanıt verirken ilginç cümleler kullanan Aras, Bodrumluların gündelik yaşamlarıyla ilgili çok büyük şikayetleri olmadığı yönünde ifadeler kullandı. Aras, Küçükkaya'nın sorusuna şu sözlerle yanıt verdi;

"Birinci sırada altyapı istiyorlar. Çok öyle aşırı istekleri yok insanların. Ulaşım düzgün olsun, altyapı düzgün olsun, sokağı düzgün olsun… Çünkü Bodrum zaten binlerce yıllık tarihi ile doğal güzellikleri ile çevresi ile çok büyük bir değer ve herkesin yaşamak istediği bir yer zaten. İnsanların bu konuda çok büyük bir şikayeti yok. Sadece o temel ihtiyaçlar giderilsin yetiyor. Biz de belediyecilik hizmetlerini onların ayaklarına kadar götüreceğiz. Halka götüreceğiz, halk ile beraber yöneteceğiz onları kararlara katacağız. Biz belediyecilik anlayışını bu şekilde kuracağız tekrar Bodrum’da ve bunun üzerinde yükselecek. Şeffaf belediyecilik yine halkın taleplerinde var. Benim ilk yapacağım işlerden biri de muhalefet meclis üyelerinden bir tanesinin başkanlığında 4 kişilik şeffaf bir belediyecilik komisyonu kuracağım. Başına da muhalefet meclis üyesini getireceğim" dedi.

Bodrum yarımadasının tüm altyapı sorunlarını 5 yıl içinde çözeceklerini iddia eden Aras, bunun dışında çevre, tarım ve üretim, turizm, engelli bireyler ve kadınlar konusundaki projelerini özetledi. CHP Adayı Ahmet Aras Bodrum’u engelsiz bir kent olarak dizayn edeceklerini söylerken, bir kadın başkan yardımcısını da geniş yetkilerle donatarak atayacağını belirtti.

Ahmet Aras programın sonunda, Bodrum’da yaz kış yaşayanlara ve özellikle de İstanbul ve diğer kentlerden Bodrum’a tatil amacıyla gelenlere “Bodrum’u 5 yıl içinde tanıyamayacaksınız. Tüm misafirlerimize artık yaşanabilir, sürdürülebilir çevresi olan, denizi temiz, insanları güler yüzlü ve mutlu bir Bodrum kazandıracağız. Onu taahhüt ediyorum” dedi.

Fox Tv'de yayınlanan Çalar Saat programının yarınki konuğu ise İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun olacak. Mehmet Tosun'un yer aldığı bölüm saat 08:00'de ekrana gelecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
garatopraklı ibo
24/03/2019
hayret bi seysiniz
mustafa rumuzu ile yazan kardeş, meslek başka şeydir vasıf başka şeydir,öğren ondan sonra görüşünü yaz,ne yani subaylık ( askerlik) ya da silahlı kuvvetler mensubu olmak sizce vasıf mıdır, meslek mi?
oktay
22/03/2019
komiksininiz yaaa
Doktor,Harita Mühendisi,Emekli Asker... üç adayın meslekleri, yalan mı? yanlış mı? Ne deseydi bu başkan,tüm Türkiye'nin izlediği bir programda.Keşke beach işletmecisi deseydi...
Ali KURT
22/03/2019
mustafa'ya
ޞuanda Sayın Ahmet Aras'ın başka bir vasfı varmıdır sence, evet altında birşey araman yanlış bence Sayın ismail Küçükkaya usta gazeteci ama taraflı olduğunu dün bir kez daha gösterdi. Bodrumluların aşırı istekleri ve çok şikayetleri yok diyen birinden nasıl hizmet almayı düşünüyorsun vallahi pes doğrusu ayrıca Sayın Tosun Başkanın personelle ilgili konuşmasını dinlememiş olduğun belli sen bir belediye personeli olarak daha adam akıllı maaşını bile alamıyorsun (kasap et derdinde koyun can derdinde) sen önce sayın Ahmet ARAS'tan işe gelmeden maaş alan personel ne olacak onun hakkında garanti iste değerli Mustafa Kardeşim sevgilerle...
ahmet aydin
22/03/2019
personel dokunulmazmı?
karsısındaki aday şehir planlama uzmanı , subay emeklisi karsısına cıkmış. ne yapacakmış ? pasa torunu olmasının bodrum halkına faydası ne? belediye çalısanına söz vermek ne? iş yapan kalır çalısır , bedava maaş alanlara by bye.
mustafa
21/03/2019
Ali KURT' a
Üzerine basa basa, başka vasfı yokmuş gibi söylemek doğruyu söylemek olmuyor, kusura bakmayın, altında bir şey aramam yanlış değil. Usta gazeteci ve haberci Sayın ismail KÜÇÜKKAYA' da yapılmaya çalışılan algının farkında olduğundan üstüne gitti bu olayın. Kul köle yapacam dedi, hizmet alamadığınız belediyeden hizmet almaya başlayacaksınız dedi. En azından ekmekleri ile oynamayacağının garantisini verdi. Ben bir belediye çalışanı olarak bunun garantisini istiyorum TOSUN' dan. Yoksa oy moy yok ona.
Ali KURT
21/03/2019
personel
ahmet aras personeli kul köle yapacam dedi o zaman hiç sesiniz soluğunuz çıkmadı. Askeriyeden emekli olan birine terzimi deseydi doğrusunu söledi.
mustafa
21/03/2019
Yakıştıramadım
Canlı yayına katılan adaylardan Ahmet ARAS rakibi Mehmet TOSUN olumsuz hiçbir şey söylemeyerek beyefendiliğini korudu. Yalnız Mehmet TOSUN, Ahmet ARAS' ın neden Türk Silahlı Kuvvetler mensubu olduğunu vurgulayarak algı yaratmaya çalıştı anlam veremedim ve yakıştıramadım. Ayrıca Bodrumspor atkısı vermesi güzel olsa da, buradaki amacı anlamamak mümkün değil. Belediyenin kurumsallaşması ile ilgili konuşmaları da kaygı uyandırıcı idi. Ahmet ARAS personelle ilgili kesin ve net olarak kimseyi çıkartmayacağız, kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız dedi. Aynı cümleleri TOSUN' un da kamuoyu ile paylaşmasını rica ediyorum.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30