17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUĞLA'YI KARIŞTIRAN ANKET HABERİ!
Tarih: 19/03/2019
Kaynak: Kent Haber
MUĞLA'YI KARIŞTIRAN ANKET HABERİ!
Yeni Asır Gazetesi'nde bugün yayınlanan bir haber Muğla siyasetini karıştırdı. CHP Genel Merkezi’nin yaptırdığı iddia edilen bir anket sonuçlarını haberleştiren gazete, bağımsız aday Behçet Saatcı’nın mevcut Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün’den 8 puan önde olduğunu iddia etti. CHP Muğla İl Başkanlığı ise Twitterdan “CHP genel merkezinin yaptırdığı anket gibi sunulan düzmece görsellerin ne partimiz, ne Muğlamızla alakası yoktur” şeklinde bir açıklama yaptı.

Yeni Asır’da yayınlanan habere göre CHP Genel Merkezi tarafından yaptırdığı iddia edilen Muğla seçim anketi partide şok etkisi yarattı. Yayınlanan haberde anketten Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı'nın, mevcut Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün'den 8 puan önde olduğu sonucu çıktı.
Haberde, CHP Genel Merkezi'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı anketinde, 2014'te yüzde 50'ye yakın oy alan Osman Gürün'ün yüzde 30'a gerilediği, Bağımsız Aday Behçet Saatcı'nın yüzde 38'lik orana ulaştığı dile getirildi. Yayınlanan haberde esas alınan ankete göre Ak Parti adayı Mehmet Nil Hıdır % 14,5, DP Adayı Mehmet Kocadon ise % 7,2 oranında desteğe sahip. Ankette % 9,7'lik bir kitlenin ise kararsız ya da oy kullanmayı düşünmediği görülüyor.

Öte yandan CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından Twitter'dan yapılan açıklamada ise anket iddiaları yalanlanarak, haberle ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Bir kaç gündür sosyal medya ve basın yayın organlarında parti logomuz kullanılarak CHP genel merkezinin yaptırdığı anket gibi sunulan düzmece görsellerin ne partimiz ne Muğlamızla alakası yoktur. Vatandaşlarımızın bu tür asılsız haber ve görsellere itibar etmemelerini ve gönül rahatlığıyla sandığa giderek demokratik haklarını kullanmalarını bekliyoruz” denildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet
20/03/2019
Aldımı bi telaş
CHP muğlayı kaybetti, görünen köy klavuz istemez,osman güründe zaten yaşından dolayı hizmet yapamaz oldu, artık Behçet Saatçi zamanı
yasemin kurul
20/03/2019
vah Osman Gürün
Sayın Osman Gürün, Başkanlığın döneminde küçük bir ilçemizin chp ilçe başkanına senden randevu talep ettiğinde ona randevu vermediğin söyleniyor. yine birr toplantı sırasında sana serzenişte bulunan ve bizden bir daha oy isteme diyen chp li kardeşimize, bana senin oyun lazım değil dediğin söyleniyor. bir chp li olarak söylüyorum, umarım bu söylentiler doğru değildir.
murat gerişli
20/03/2019
vicdan
Ben bir bodrumlu olarak 2500 tl nin altında maaş alan insanlardan toplu taşıma ücretlerinin bedava olmasını istiyorum. bir motosikletle 2 si çocuk 4 kişi seyahat etmek zorunda kalıyoruz kelle koltukta. hiçbir aday dar gelirli için bir proje üretmiyor.Festival yapıyorsunuz sanki tüccar pazarı. herşey parayla. yahu kardeşim bu bodrumda ikram diye birşey yokmudur ya. valla benim oyum behçete. belki o vicdanlı biridir de bizim halimizden anlar. bu sefer onu deneyeceğim.
alper turizmci
20/03/2019
ADAYI KÜÇÜMSEMEK
Osman Gürün, Behçet Saatçi gibi,20 yıldır belediye başkanlığı yapmış bir kişiyi küçümseyerek, sanki o kişi kendi inisiyatifiyle aday olamayacak şahsiyette birisi gibi onu gösterip, onu oyları bölen kişi diye lanse etmeye çalışıyorsun. çok ayıp ediyorsun, kötü siyaset yapıyorsun.
berk yılmaz
20/03/2019
BAОIMSIZ
Muğla'daki en büyük parti; bağımsız,herhangi bir partiye üye olmayan insanların oluşturduğu çoğunluktur.Bu insanlar oyunu şahsi çıkar karşılığında vermez.hizmet vaadine karşılık daha kaliteli bir yaşam için oyunu verir.Bir bağımsız birey olarak oyum Behçet Saatçi'ye.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30