17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP KANADINDAN GELEN AÇIKLAMALARA YANIT VERDİ!..
Tarih: 19/03/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP KANADINDAN GELEN AÇIKLAMALARA YANIT VERDİ!..
Seçime sayılı günler kala adaylar temposunu artırırken, katıldığı tüm toplantılar adeta miting havasında geçen Mehmet Tosun, Dereköy'de de coşkuyla karşılandı. Dereköy'de yaptığı konuşmada partisinin ittifak ortağı CHP kanadından son günlerde gelen açıklama ve paylaşımlara atıfta bulunan Tosun, ittifakın sandıkta gerçekleşeceğini ifade ederek "Burası Bodrum, buranın belediye başkanının kim olacağına Bodrum halkı karar verir" dedi.

Geçtiğimiz günlerde önce CHP Bodrum adayı Ahmet Aras'ın sosyal medya sayfasında Millet İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Aras'a destek videosunun yayınlanması, ardından pazar günü gerçekleşen CHP Bodrum Seçim ofisi açılışına katılan Millet İttifakının Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün'ün söylemleri ve CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'ın yaptığı konuşmada kullandığı "Yarımadanın sağcılaşmasına geçit yok" sözü, büyükşehir de ittifak anlaşması yapan iki parti arasında Bodrum'da yaşanan yarışı gerdi. Daha önce konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmayan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, Dereköy'de yaptığı toplantıda ittifakın halkın teveccühüyle sandıkta gerçekleşeceğini söyleyerek, açıklamalara tepkisini ilk kez ortaya koyarak sessizliğini bozdu.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, toplantı için gittiği Dereköy'de vatandaşların sevgi seli ve destek sözleriyle karşılandı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen mahalle toplantısı için Dereköy’e gelen Mehmet Tosun, gençler tarafından da 'Sepetçioğlu' oynayarak karşılandı. Tosun’da gençlere eşlik etti. Tosun vatandaşların yoğun ilgisi arasında başladığı konuşmasında, "İyi belediyeciliğe, insan odaklı belediyeciliğe yolculuğumuz devam ediyor. Bu köyde geçmişte Hüseyin ağabeyimizle, sevgili muhtarımızla, Cemal arkadaşımızla, birbirinden değerli hizmetlerimiz oldu. Köy muhtarlığımızı yaptık, yeri geldi köyümüzün suyunu hep birlikte dağdan getirdik, birlikte çalıştık, birlikte başardık. O zaman ben Konacık Belediye başkanıydım. Dereköy'de bize bağlı değildi. Şimdi aradan geçti beş yıl ve büyükşehire bağlandık, büyükşehir yönetim modeliyle yönetiliyoruz. Maalesef beş yıldan bu yana mahallelerimiz özellikle alt yapı konusunda, üstyapı konusunda büyükşehir hizmet alanında ve hizmet alamıyor. Bizim mahallelerimiz sahipsiz. Öyle ittifakla filan bu işler olmuyor. İttifak bu alanda, Dereköy’de. Ülke genelindeki, il genelindeki ittifaklara saygılıyız. O çerçevede de hareket ediyoruz. Siyasetin gereği neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Ancak son günlerde bazı metropollerin adayları buradaki adayların kazanmaları yönünde temenniler yolluyor. Buradan söylüyorum; Burası Bodrum, buranın belediye başkanının kim olacağına Bodrum halkı karar verir" dedi.

"Bodrum’da beş yıldır yapılamayanların sorumlusu kim?" diye soran Tosun, sözlerine şöyle devam etti;

"Sadece Bodrum Belediyesi mi? Hayır. Muğla neredeydi? Yoktu. O zaman Bodrumlu hemşehrilerim, arkadaşlarım kararınızı buna göre verin. Biz Bodrum’u seven, yüreği sevgiden geçen, Bodrum için yapacak bir şeyim var diyen herkesi bu yolculuğa, bu sürece destek vermeye davet ediyoruz. Şimdi, Dereköyümüzün alt yapı ile ilgili sorunları var, çözeceğiz. Kim belediye başkanı seçilirse seçilsin büyükşehirde, hangi partiden seçilirse seçilsin gidip kapısını çalacağız, Bodrum'a hizmet getirme konusunda elimizden geleni yapacağız" dedi.

Bodrumlulara ve Bodrum’a gönül verenlere güvenerek bu yola çıktıklarını belirterek Dereköy’ün ihtiyaçlarını bildiklerini, özellikle halktan gelen düğün ve toplantı salonu talebini göreve gelir gelmez en kısa sürede halledeceklerini söyleyen Tosun, her oyun çok değerli olduğunu belirttiği konuşmasında vatandaşlardan sadece kendi oylarını değil, kendileri için oy toplamalarını da isteyerek, "Bu işi sonuna kadar yürütmeye var mısınız?" diye sordu ve vatandaşlardan "Varız" cevabını aldı.

Mehmet Tosun konuşmasının ardından İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını da tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun Dereköy’den de vatandaşların yoğun ilgi ve destek sözleri arasında ayrıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
berk yılmaz
20/03/2019
ittifak mı dediniz.
sayın Mehmet Tosun, sen belediyeciliği biliyorsun. ben bağımsız bir birey olarak söylüyorum, bodrum eğer seni seçmezse çok şey kaybeder.Ve büyükşehir belediye başkanı olacak kişi de ilçelerde belediye başkanlığı yapmış bir kişi olmalıdır. o da Behçet saatçidir.
murad
19/03/2019
bodrum feribot
Sayın adaylardan bir konuda yardım isterim; Bodrum-istanbul arabalı feribot hem de 12 ay...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30