17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURİZM BAKANI ERSOY'DAN ÇETİLİ AÇIKLAMASI...
Tarih: 13/03/2019
Kaynak: Kent Haber
TURİZM BAKANI ERSOY'DAN ÇETİLİ AÇIKLAMASI...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, mühürlenerek durdurulan BESA İnşaat’a ait proje hakkında konuşarak “Durdurulmasını ben talep ettim. Bugün de savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Gündoğan Çetili Burnu’nda geçtiğimiz günlerde mendirek yapmak gayesiyle denize yapılan dolguyla yeniden gündeme gelen Besa İnşaat’a ait proje, izinsiz ilave inşaat ve dolgular olduğu gerekçesiyle mühürlenerek durdurulmuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum ziyaretinde konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Ersoy, mühürleme ve durdurulma işlemini kendisinin talep ettiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Durum bize ulaştı. Ben de Pazar günü Sayın Valimizle görüştüm ve hızlı bir şekilde durdurulmasını talep ettim. Zaten Pazartesi günü Sayın Valim de mühürleme işlemini yaptı. Maalesef seçim öncesi böyle fırsatçılar oluyor. Kapadokya’da da aynısı yaşanmıştı biliyorsunuz. Burada da yaşandı. Sonunda da olayların nereye gittiğini hep beraber gördük. Böyle fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Mühürleme işlemini yaptık. Bugün de savcılığımıza suç duyurularımızı yapıyoruz. Biz bakanlık olarak sıkı sıkıya takip edeceğiz. Yani artık Türkiye’de herkesin yasalara uygun yatırım yapması lazım, yasalara uygun inşaat yapması lazım. Biz sıkı sıkıya takipçisiyiz. Gelen her talebi de kontrol edip değerlendirerek sonuçlandıracağız” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
kusurabakmayın
15/03/2019
olmaz
153 ü aradık hiçbi numara yok:))
Mert
13/03/2019
Bodrum belediyesi
Bodrum Belediyesi naapmış?
Barış ÖZALTIN
13/03/2019
Yersen.
Eminim öyledir.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30