17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98. YILI
Tarih: 12/03/2019
Kaynak: Kent Haber
İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98. YILI
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü’nün 98. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında Bodrum'da bir program düzenlendi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’ndeki programa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, İlçe Müftüsü Dr. Ali Ünal, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen ile Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu Müdürü Özlem Giray Faydalı, “Okunduğu her yerde cephede askere, mecliste vekile umut aşılayan İstiklal Marşı Türk’ün bitmeyen kahramanlığını, cesaretini anlatıyordu. Yıllar sonra Mustafa Kemal’in de diyeceği gibi Türk Milleti’ne muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda var olduğunu. Mehmet Akif’in imanının ve milli duygularının gücüyle yazdığı marş kabul edilmiş ve Türk Milleti’nin yaşadıklarının hissettiklerinin tercümanı olmuştu” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise yaptığı konuşmada şu sözlere verdi:

“Milletimizin hislerine tercüman olan, vatan ve bayrak sevgisini, milletimizin imanını, inancını dizelere döken, bu güzel marşımızı armağan eden, dava adamı, düşünce adamı, vatansever şair Mehmet Akif Ersoy’u, milli marşımızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm büyüklerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

Program Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı müzik eşliğinde tiyatro ve oratoryo gösterisi ile devam etti. Gösteri, katılımcıların beğenisini kazandı.

Programda İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında dereceye girenler İstiklal Marşını okurken, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30