17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
O İNŞAAT MÜHÜRLENDİ!..
Tarih: 11/03/2019
Kaynak: Kent Haber
O İNŞAAT MÜHÜRLENDİ!..
Küçükbük'te denizi doldurduğu iddialarıyla yeniden gündeme gelen Besa İnşaat’a ait proje durduruldu.

Yapımına başlandığı günden bugüne pek çok tartışmalara neden olan Gündoğan Küçükbük Çetili Burnunda yürütülen proje, geçtiğimiz günlerde de mendirek yapmak gayesiyle denize yapılan dolguyla gündeme gelmişti. Kamyonlar ve iş makinelerinin denizi doldurduğu anlar bölgede yaşayan çevreciler tarafından kaydedilerek, sosyal medyada paylaşılmıştı. Yapımı devam eden villa, rezidans ve otel projesinin, izinsiz ilave inşaat ve dolgular olduğu iddiasıyla durdurulduğu öğrenildi.

Denizin doldurulduğu anların sosyal medyada paylaşılmasının ardından kurumlara ulaşan şikayetler üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Milli Emlak Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Bodrum Belediye Başkanlığınca yapılan inceleme sonrası yasal işlem başlatıldığı, inşaatın mühürlenerek durdurulduğu öğrenildi.

Öte yandan inşaat projeye karşı çevrecilerin de suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Ö.
12/03/2019
Bir Bodrumumuz Var.
Bodrum'da binaların beyaz dışında farklı bir renkte yapılamaması ve kiremit çatılı bina yapılamaması ile ilgili düzenlemeler yürürlükte midir? Etrafta farklı renklerde o kadar çok bina ve kiremit çatılı binalar çoğalıyor çünkü.
Erdoğan Yalın
12/03/2019
Yorumsuz
Kocadon sayesinde Bodrumda son 10 yıldır yapılan inşaatların Bodrum'un dokusuyla mimarisiyle ilgisi yok

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30