17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
OSMAN GÜRÜN’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET
Tarih: 11/03/2019
Kaynak: Kent Haber
OSMAN GÜRÜN’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Dr. Osman Gürün, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen ziyarete Dr. Osman Gürün’ün yanı sıra CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve İlçe Başkanı Halil Karahan da katıldı. CHP heyetini, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ve partililer karşıladı. Ziyarette İYİ Parti İlçe Yönetimi Dr. Osman Gürün’e çiçek takdim etti.

Ziyarette konuşan İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Öncelikle bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz, ayrıca da başarılar dileriz. CHP ile İYİ Parti arasında kurulan işbirliği devam ediyor ama Muğla’da hem rekabet hem de işbirliği içindeyiz. Biz bu ittifakın seçimlerden sonra da devam edeceğini düşünüyoruz. Biz CHP olarak gerekli görevimizi yapıyoruz. İYİ Parti’den de bu konuda daha hassa davranırsa, daha iyi olur düşüncesindeyim” dedi.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ise işbirliğinde gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade ederek “Ben genel merkezde de yöneticilik yapan bir arkadaşınızım. Bu ittifaka her iki genel başkan ve biz önem veriyoruz. Bu konuda en ufak bir endişeniz olmasın. Muğla’daki ittifak görüşmeleri çerçevesinde hoş olmayan durumlar yaşadık. Talihsiz açıklamalar oldu. Bu bizden kaynaklı değil, CHP örgütlerinden kaynaklı sıkıntılarımız olmuştur. Biz sizlerden olaylara daha çok müdahale etmenizi isterdik ama onları geride bıraktık. Osman Başkanım Millet İttifakı’nın Muğla Büyükşehir adayıdır. Biz oraya odaklanacağız, burada da yarışıyoruz. Bodrum zaten barışa, demokrasiye, özgürlüğe önem veren bir kent. Burada da hak eden kazansın, iyi olan kazansın düşüncesi içerisindeyiz. Ben her yerde de söylüyorum, sayın başkanımızı seviyoruz. Her şeyden önce bizim büyüğümüz. 20 yıldan bu yana da il belediyesinde görev yaptığına göre Muğlalıların bir bildiği var tekrar seçiyorlar. Biz o hassasiyette elimizden geleni yapacağız. Seçim süreci nazik bir süreç. Sokaktan duyduklarımıza göre değil konuştuklarımıza göre yürüyeceğiz. Sokakta duyduklarımıza bakarsak her iki partiyle ilgili de bir sürü dedikodu üretirler. Başka problemler de üretirler ama biz burada zaten CHP’li arkadaşlarımızla günde 3 sefer karşılaşıyoruz. Buranın dokusuna uygun şekilde süreci yürüteceğiz. Ondan sonra da hep birlikte çalışmaya başlayacağız” diye konuştu.

Tosun, “Biz Osman başkanımızın ittifak konusunda hassas davrandığını biliyoruz ama partide görev yapan arkadaşlarımızın daha sorumlu davranmaları gerektiğini düşünüyoruz ama o dönemi geride bıraktık. Önümüze bakıyoruz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Dr. Osman Gürün İYİ Parti İlçe Başkanlığına teşekkür ederek, “Mehmet Başkanım, ben seçildikten sonra belediyeye gelerek beni kutladı. ‘Bana düşen ne varsa yapmaya hazırım’ dedi. Bunu hiç unutmuyorum ve çoğu arkadaşa tekrarlamışımdır. Bu çok özel, bize ve Muğla’ya yakışır bir davranış şekliydi. O zamandan beri de Mehmet Tosun kardeşime bakışım farklıydı. Biz iki genel başkanımızın çok yüksek iradesiyle ve çok doğru olduğuna inandığımız bir işbirliği ile ülke adına, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerinin geleceği adına karar alındı. Türkiye’nin farklı yerlerinde bu işbirliğinin örneklerini gösterdiler. Muğla’da büyükşehirle ilgili ortak bir karar verildi, ortak adayımız olsun, İYİ Parti Muğla’da aday çıkarmasın denildi. 6 ilçede işbirliği yapıldı. Geri kalan 7 ilçede herkes kendi adayını çıkardı. Buna da genel merkezlerimiz karar verdi. Ama bizim birlikteliğimiz devam ediyor. Bizim iyi niyetle ve birbirimize güvenerek bu yolda devam etmemiz lazım. Bu birlikteliği son günlerde daha belirgin hale getirip değerlendirmekte yarar var. Birbirimizin iyi niyetinden şüphe etmemiz ve onu da şüpheye sevk edecek hareketlerden uzak durmamız lazım. Bodrum teşkilatı olarak göstermiş olduğunuz hassasiyet için, bu süreçteki davranışlarınız için ve halka verdiğiniz uygun ve düzgün mesajlar için teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber'in de kısa bir konuşma yaptığı toplantı, ikramlar ve karşılıklı sohbetlerle devam etti. Yaklaşık yarım saat süren toplantı basına hatıra fotoğrafı verilmesiyle sona erdi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
haci sakip
11/03/2019
winnerlar bir arada
iki winner bir araya gelmis, bodrum ve mugla icin secimden sonra birlikte calisacak iki baskan centilmence bulusmuslar. digerleri dagda bayirda acilis yapmaya, benzin yakmaya devam etsinler...neyse allahtan tavukpilav falan dagitiyorlar ve fakir fukaranin karni doyuyor...bir de secim ekonomisi var tabi, bayrakciy anoncuya iyi para kazandircak diger looser adaylar 31marta kadar, cekmeye decvam

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30