17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İZ BIRAKANLAR UNUTULMAZ...
Tarih: 11/03/2019
Kaynak: Kent Haber
İZ BIRAKANLAR UNUTULMAZ...
Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu öğrencileri ile Yatağan ve Marmaris'ten çok sayıda öğrenci, "İz Bırakanlar Unutulmaz" projesi kapsamında Sanat Güneşi Zeki Müren’in Bodrum’daki müzesini ziyaret etti.

Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu'nun kuruculuğunu yaptığı Türkiye-Azerbaycan ortaklı E-Twinning projesi "İz Bırakanlar Unutulmaz" kapsamında öğrenciler her ay farklı bir Türk ve Azeri müzik ustasını konu alıyor.

Ocak ayında başlayan projede Erkin Koray ve Neşet Ertaş'ın ardından mart ayında Zeki Müren'e yer verildi. Zeki Müren ayı kapsamında Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu ile Marmaris Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu ve Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu'ndan proje ortaklarına ev sahipliği yaptı.

100'e yakın öğrenci, öğretmen ve velinin katılım gösterdiği etkinlikte Zeki Müren Müzesi ziyaret edildi. Büyük ustanın hayatının öğrencilere aktarıldığı ziyaretin ardından misafirlere ilçenin önemli tarihi yerlerinden Yel Değirmenleri ve Halikarnas Mozolesi gezdirildi. Gezi, Ortakent Acı Ot Festivali'nde son buldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30