17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SU BÖREĞİ YAPIMINI ÖĞRETTİLER
Tarih: 11/03/2019
Kaynak: Kent Haber
SU BÖREĞİ YAPIMINI ÖĞRETTİLER
Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneğince su böreği atölyesi ve kadınlar matinesi gerçekleştirildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dernek tarafından hafta sonu Delfi Otel’de 2 etkinlik gerçekleştirildi. Cumartesi yapılan su böreği atölyesinde Bodrum’a özgü su böreğinin yapımı uygulamaları olarak anlatıldı. 20 öğrencinin de yer aldığı etkinlikte katılımcılar, ilçeye özgü su böreğinin yapımı, pişirilmesi ve sunumunu uygulamalı olarak öğrendiler.

Pazar günü ise kadınlar matinesi gerçekleştirildi. Ender Kasal ve Halil Bilkiç’in yöresel müziklerle renk kattığı matinede ilk gün pişirilen su börekleri kadınlara ikram edildi, halkoyunları oynandı. Ücretsiz olarak yapılan 2 etkinlik de 2 ayrı kamera ile kayıt altına alındı.

Organizasyon hakkında bilgiler veren Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Dağoğlu, “Hem su böreğinin Bodrum’a özgü olan şeklini usta ellerden genç nesillere aktarmak için hem de Kadınlar Günü haftasında kadınlarımıza güzel 2 gün geçirtmek için bu etkinliği gerçekleştirdik. Organizasyonun tamamı dernek bütçesinden karşılandı. Sanatçılarımız da sağ olsun ücretsiz olarak sahne aldılar. Bundan sonra da bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30