17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BkMM BAŞKAN ADAYLARINI AĞIRLADI
Tarih: 10/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BkMM BAŞKAN ADAYLARINI AĞIRLADI
Bodrum’da 7 yıldır aralıksız faaliyetlerini sürdüren Bodrum Küçük Millet Meclisinin Mart ayı konukları Bodrum Belediye Başkan adaylarıydı. Toplantı Kent Tv ekranlarından da canlı yayınlandı.

CHP adayı Ahmet Aras, İYİ parti adayı Mehmet Tosun ve DP adayı Halil İbrahim Kaynar’ın katıldığı toplantıya AK Parti adayı Tahir Ateş mazeret bildirerek katılmadı.

Moderatörlüğünü Gazeteci Yazar Ayhan Ongun’un yaptığı toplantıya vatandaşların gösterdiği ilgi çok yoğundu. Oasis AVM Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda öncelikle STK temsilcileri yerel seçimler öncesi son dönemeçte nasıl bir belediye ve nasıl bir belediye başkanı istediklerini, beklentilerini dile getirdiler.

Ardından söz alan başkan adayları konuşmacıların görüş ve önerileri doğrultusunda nasıl bir yönetim tarzı sergileyeceklerini anlattılar.

Toplantıya Peksimet’ten gelen kadınların samimi davranışları ve masum talepleri damga vurdu. İstekler daha çok sağlık hizmetleri, kreş, öğrencilerin servis sorunu ve alt yapıya ilişkindi.

Bodrum’un 5 yılının heba olduğu, hiç bir hizmet alınamadığı görüşünün hakim olduğu konuşmalarda öne çıkan konuların başında çevre katliamı ve deniz kirliliğiyle, koyların imara açılması ve özel sektöre peşkeş çekilmesi vardı.

Kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı, taciz ve baskılara karşı yerel yönetimlerin gerekli önlemleri almalarını isteyen kadınlar, yönetim ve temsilde adalet istediler.

Çok olgun bir ortamda gerçekleşen toplantıda başkan adaylarının siyasi nezaket konusunda gösterdikleri duyarlılık konuklar tarafından da takdirle karşılandı.

Konuşmacıların ortak talepleri; şeffaf, katılımcı, sosyal belediyecilik konusunda tüm adaylar aynı görüşte olduklarını ve Bodrum’un kaybedilmiş yıllarını telafi etmek için ayrımsız tüm sosyal ve sivil dinamiklerle birlikte mücadeleyi sürdüreceklerini, halkın istek ve önerilerinin öncelikli hedefleri olacaklarını ifade ettiler.

1 Nisan itibariyle Bodrum’da yeni bir dönemin başlayacağı, bir barış ve hoşgörü kenti olan Bodrum’u hakettiği yere getirecekleri sözünü veren Bodrum Belediye Başkan adayları ”demokratik bir seçim olması, kazananın Bodrum olması” dileklerini belirttiler.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30