17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUTSUZLUĞU YENMENİN YOLLARINI ANLATTI
Tarih: 10/03/2019
Kaynak: Kent Haber
MUTSUZLUĞU YENMENİN YOLLARINI ANLATTI
Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, “Mutsuzluğu Yenmek” konulu bir seminer verdi.

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi ‘Mutlu Yaşam Sohbetleri’ne Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey konuşmacı olarak katıldı.

Oasis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminer öncesinde Kent Haber’e konuşan Merey, “Bugünkü konumuz “Mutsuzluğu Yenmek”. Aslında neden “Mutsuzluğu Yenmek”. Çünkü hayatımızda çokça karşılaştığımız sıkıntılı olaylar var. Kime sorsak bir yerinden mutsuz. Mutsuzluk çok kötü bir şey değil. Mutlulukla mutsuzluk birbirine denk. Bugün mutsuzluğa yüklediğimiz anlamları, mutsuzluğun çok kötü olduğuna dair yaklaşımlarımızı değiştirmeye çalışıyoruz. Farklı bir pencereden bakmaya çalışacağız. Bizi mutsuz hissettiren yaşam olaylarına karşı neler yapabiliriz, nasıl farklı yaklaşabiliriz, en azından kötü hissetmeyi nasıl engelleyebiliriz, bunlarla ilgili ipuçları paylaşıyoruz. Birincisi hayatta amacınız nedir, hayatta mutsuzluğu nasıl tanımlıyorsunuz? Mutluluk hayatta devamlı hissedeceğimiz bir şey değildir. Dolayısıyla mutsuzluğu da bu kadar şaşıracağımız, hayal kırıklığına uğrayacağımız şey olarak tanımlamamalıyız. Hayat iniş çıkışları ile beraberdir. Dolayısıyla tahammülü biraz işin içine katabilmek, hayatımızı bir miktar anlamlı ve amaca yönelik yaşamak hayatımızı daha olumlu etkileyecektir” dedi.

Mutsuz hisseden pek çok kişinin ilaçlara başvurduğunu ifade eden Bihter Merey, “İlaçlara çoğu insan başvuruyor. Benim her zaman söylediğim bir şey var; istediğiniz ilacı kullanın, istediğiniz psikoloğa ya da psikoterapiste gidin, istediğiniz kişisel gelişim seminerine katılın. Size iyi geleceğine inandığınız şeylere gidin. Eğer yaptığınız şeyin içinde mutlu olmak, değişmek ya da kendini geliştirmekle ilgili çaba ve irade yoksa mutsuz hissetmeniz kaçınılmazdır” diye konuştu.

Seminer, yaklaşık bir saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30