17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ARAS’TAN HEYECANLI KONUŞMA...
Tarih: 09/03/2019
Kaynak: Kent Haber
ARAS’TAN HEYECANLI KONUŞMA...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen otogarın temel atma töreninde kürsüye çıkan Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, heyecanlı bir konuşma yaptı. Aras, heyecanı dolayısıyla konuşmasına kısa bir süre ara vermek zorunda kaldı.

Torba Kavşağı’nda düzenlenen temel atma töreninde ilk konuşmayı yapan Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri anlattı.

Konuşmasında “Ben Bodrum’da huzurun, güvenin teminatı olacağım. Rantın değil, halkın belediyeciliğini yapacağız. Üretimi destekleyeceğiz, kooperatifler kuracağız” cümleleriyle başlayan Aras, bu noktada heyecanı dolayısıyla konuşmasına ara vermek zorunda kalınca partililer ve protokol destek tezahüratları yaptı. “Neyse, ben bu kağıtlara bakmadan konuşacağım” diyerek konuşmasına devam eden Aras, şunları söyledi;

“Bodrum’da biz artık siyaset değil, hizmet yapacağız. Mazereti bırakıp halkımızla birlikte Bodrum’un bütün sorunlarına çözüm bulacağız. Bodrum’da artık sel olmayacak. Bundan sonra bizim belediyeciliğimizde Bodrum sel baskınlarıyla anılmayacak. Bodrum’da altyapı sorunu kalmayacak. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanı 280 milyonluk altyapı yatırımını, benim gelmemle birlikte Bodrum’a hediye etti. Biz, Bodrum’da din, dil, ırk gibi hiçbir ayrım gözetmeden ortak yaşıyoruz. Bodrum’un bütün değerlerini ortak paylaşıyoruz. Göreceksiniz önümüzdeki dönemde en alt gelirli vatandaşımız dahil, en üst gelirli vatandaşımız dahil belediyeden herkes eşit faydalanacak. Bodrum’un imkanlarını eşit yiyeceğiz, eşit paylaşacağız. Bodrum’da kültür ve sanatı yukarılara çıkartacağız. Bodrum kültür ve sanatın başkenti olacak. Bunu tek başımıza mı yapacağız? Hayır. Halkımızla, STK’larımızla, derneklerimizle, muhtarlarımızla beraber yapacağız. Bizim Bodrum’da gelir kaynağımız turizm, sanayimiz yok. Karaova bölgesinde tarımsal alanlarımız var. Orada kooperatifçiliği yapacağız. Ama turizm bütün diğer sektörlerin lokomotifidir. Turizm için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Turizmi çeşitlendireceğiz.”

Engelliler, çocuklar, sokak hayvanları için de çalışmalar yapacaklarını ifade eden Aras, “Gençlerimizi alkolün, gece hayatının pençesine bırakmayacağız. Bodrum artık çöp yangınlarına maruz kalmayacak. Bodrum artık zehir solumayacak. Bunun da üstesinden geleceğiz. Zaten yatırım yapılıyor şu anda. Sayın genel başkanıma ‘Ben Bodrum’a uğurlu geldim’ dedim. Sağ olsun mutlu oldular. Evet, biz Bodrum’a uğurlu geldik. 1 Nisan’da koşa koşa geleceğiz. Şimdi konuşuyoruz ama 1 Nisan’da çalışmaya geliyoruz. Bu söylediklerim teminattır. Ben bunları yapamazsam kirli çamaşırlarınızı alın gelin, belediyenin kapısına asın ki ben de farkında olayım. Utanayım, yüzüm yukarı kalkmasın” ifadelerini kullandı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Devrim
10/03/2019
Yönetemez
Kimin başkan adayı olduğunu şaşırdım.Sn. Saruhan ekibini kurdu, ortalıkta başkan adayıyım diye dolaşıyor.Sonrasında atanan Ahmet Aras Saruhanın kurduğu ekiple nasıl çalışacak anlamış değilim.Bence liste de komple değişmeliydi.Saruhan gölge başkan gibi şu an. Ahmet Aras Bodrum'u yönetemez.
ali
09/03/2019
bravo
Kocadon kıvırtması ve parti içinde truva atı görevi yapmasının ardından çok dezavantajlı başladığı yarışı dürüstlüğü eğitimi ve görgüsü ve doğal görüntüsü ile avantaja çevirip mutlaka kazanacaktır. Başarılar Martın sonu bahar.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30