17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ACI OT FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
Tarih: 09/03/2019
Kaynak: Kent Haber
ACI OT FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
Bodrum'da bu yıl 2'incisi düzenlenen 'Acı Ot Festivali' binlerce kişinin katılımıyla başladı.

Ortakent-Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların desteği ile bugün başlayan festival 2 gün sürecek.

Ortakent Köy İçi Mevkiinde trafiğe kapatılan Cumhuriyet Caddesi üzerinde 300'den fazla standın kurulmasıyla başlayan festivalde, yörede yetişen acı ot, tilkişen, ebegömeci, turpotu, kenker gibi otların yanı sıra yöresel yemekler ve tatlar da standlarda alıyor. Yiyeceklerin dışında el emeği ile yapılan sanatsal ürünlerinde yer aldığı festivale Bodrum dışından çevre ilçe ve illerden de çok sayıda vatandaşın yanı sıra ilçede tatilde bulunan yabancı turistler katıldı.

Cumhuriyet Caddesi tarihi günlerinden birini yaşarken, festivale katılanlardan Sadi Çeri, festivalin çok güzel olduğunu belirterek, "Öncelikle bu organizasyonu sağlayan herkese teşekkür ederiz. Burada geleneksel bir acı ot festivali var ve bugüne kadar görmediğim bir çok otu bu festivalde gördüm ve tadlarına baktım. Herkesin Ortakent'e gelerek bu festivale gelmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Festivalde stant kuran Ayşe Özbey ise, "Bu yöreye ait herşey standımızda. Lokum pilavı, keşkek, bohça katmeri, dürme makarna, bütün karışık ot kavurmaları, sarma, kenker dolması hazırlıklarımız günlerce sürdü ve bugün festivale katılanlara sunuyoruz. Hem Bodrum'dan gelenler hem de dışarıdan gelen misafirlerimiz ürünlerimizi çok beğeniyor" dedi.

İki gün boyunca akşam saatlerine kadar sürecek festivalde yöresel lezzet ve el sanatlarının dışında çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerde düzenlenecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Sema
11/03/2019
Acı ot
Ot festivaliyle belediye başkanı olunmaz.Belediye bilgi, birikim ,tecrübe ister Kemal bey
Kemal
09/03/2019
tebrikler Ahmet ARAS
Burada adı geçmiyor ama bu işin hem mimarı hem de ana organizatörü Sayın Ahmet ARAS' tır. Bu ve bunun gibi bir çok organizasyona imza atmış, kış günü Bodrum' a onlarca tur operatörü ile yüzlerce otobüs insan gelmesini sağlamıştır. Bence yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30