17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AKYARLAR’DA İSALE HATTI PATLADI!
Tarih: 09/03/2019
Kaynak: Kent Haber
AKYARLAR’DA İSALE HATTI PATLADI!
Bodrum’da patlayan isale hattı, yine bilindik görüntüler ortaya çıkardı.

Bugün sabah saatlerinde Akyarlar Mahallesi’ndeki isale hattında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından tonlarca su bölgedeki sitelerin içine akarken, vatandaşlar evlerini su basmaması için bahçelerinin önlerine set gerdi. Suyun aktığı kısımlar ise molozlarla doldu. Bir süre sonra hattın suyu kesildi fakat tonlarca su yine boşa aktı.

Yaşadıkları durum ile ilgili bir açıklama yapan bir mahalle sakini, bahse konu borunu daha önce de patladığını dile getirerek, “Turgutreis’e giden ana su borusu yine patladı. Yol su altında, molozlarla kapanmış vaziyette. Sitenin içi de mahvoldu. Biz evleri su basmasın diye bahçelerin önüne set çektik. Şu anda suyu kestiler. Biz buraya drenaj yapılsın diye Büyükşehir Belediyesine birkaç kez yazı yazdık. Ona rağmen belediye hiçbir işlem yapmadı. Hatları DSİ’den teslim almadıklarını, zararını tanzimi için DSİ’ye başvurmamız gerektiğini söylüyorlar” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30