17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TOSUN BESİAD ÜYELERİNE PROJELERİNİ ANLATTI
Tarih: 08/03/2019
Kaynak: Kent Haber
TOSUN BESİAD ÜYELERİNE PROJELERİNİ ANLATTI
Bodrum Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği (BESİAD) tarafından organize edilen “BESİAD Aday Tanıtım Söyleşileri”nin ikincisine İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun konuk oldu. Tosun “Ben yaptım oldu, bunu kabul etmek zorundasınız anlayışına son vereceğiz. Yani Bodrum’u birlikte yöneteceğiz” dedi.

Trafo’da gerçekleştirilen “BESİAD Aday Tanıtım Söyleşileri”ne iş insanları ve İYİ Parti Bodrum Meclis Üyesi adaylarının bir bölümü katıldı. Ahmet Biçer’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşinin başında kısa bir açış konuşması yapan BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan, tüm partilerin meclis üyesi adaylarında BESİAD üyelerinin ağırlığının görüldüğüne dikkat çekerken, tüm adaylara da eşit mesafede kalmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Daha sonra mikrofona gelen İYİ Parti Bodrum Belediye Başkanı Adayı Mehmet Tosun sözlerine “31 Mart günü önümüzdeki beş yıl Bodrum’u yönetecek olan Belediye Başkanını ve Belediye Meclis Üyelerini seçeceğiz. Bir oyla ne değişir demeyin. Bir oy ile çok şey değişir, bir oy ile Bodrum’un geleceği değişir. O nedenle bu seçim çok önemli” diyerek başladı.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkanı Adayı Tosun konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Maalesef Bodrum sorunları ile büyüyor. 171 bin 850 insanımızın yaşadığı, 171 bin 500 konut ve işyerinin olduğu, alt yapı sorunlarını çözemeyen, çevre ve doğa konusunda ciddi tavizler vererek yürüdüğümüz ve betona yenik düştüğümüz, vahşi bir yapılaşmanın sürdüğü ve kontrol edemediğimiz bir büyüme yaşanıyor Bodrum’da. Bodrum özellikle son 10 yıl içerisinde altyapı, arıtma, kanalizasyon ve yol problemlerini çözmeden kontrolsüz bir hızla büyümeye devam ediyor. Diğer yandan ciddi bir konut ve işyeri enflasyonu ile karşı karşıyayız. Konuşmamın başında verdiğim rakamlar dikkatinizi çekmiştir. Her bir kişiye bir konut ve işyeri düşüyor. Bodrum merkezine bakalım; kalemiz kapalı, çarşımız neredeyse yerle bir edilmiş ve terkedilmiş bir görüntüye sahip. Sokaklar karanlık. Artık mavi ile beyazı, begonvilleri neredeyse göremeyecek duruma geldik. O nedenle bu işe dur deme zamanı gelmiştir. Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımız ile yapılan bir ankette, belediyeden yüzde 70’in üzerinde bir memnuniyetsizlik söz konusu. Bu çok ciddi bir durum. O nedenle biz diyoruz ki, ekibimizle birlikte göreve geldiğimizde işe belediyeden başlayacağız. Anlaşılan şudur; Bodrum halkı ile Bodrum Belediyesinin irtibatı kopmuş durumda. Belediyemizi kurumsallaştıracağız ve halkımızla yeniden buluşturacağız. Kimseyi mağdur etmeden Bodrum’a yakışan bir belediye yönetimi oluşturacağız ve bunun süresi de üç ayı geçmeyecek. 1 Nisan itibarı ile sezonumuz da başlıyor, bu gerçeği göz önüne alarak hızlı hareket etmek zorundayız” dedi.

Tosun, hormonlu büyüme olarak tarif ettiği, Bodrum’un kontrolsüz büyümesi ile ilgili çözüm önerilerini de iş insanları ile paylaştı. Öncelikle geniş çaplı bir envanter çalışması yapılarak durum tespitinin yapılması gerektiğini kaydeden Tosun şöyle konuştu;

“Sahada durum nedir? Önce gerçek verileri tespit edeceğiz. Bu gün 17 bin üzerinde işyeri var. Yapılaşma ile birlikte bir iş yeri enflasyonu ile karşı karşıyayız. Birbirinin tekrarı işletmeler, sezon başında açılan, sezon sonunda kapanan ticari işletmeler beraberinde Bodrum’da bırakılıp kaçılan borçlar ve mağdur olan iş adamları ve esnaflar.”

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkanı Adayı Tosun yapılacak her işi önce uzman bir kadro ve ilgili kişilerden oluşacak komisyonlar ile planlayacaklarını ve özellikle o bölgenin insanlarına sormadan veya bilgilendirmeden hiçbir projeyi hayata geçirmeyeceklerini kaydetti. Tosun “Ben yaptım oldu, bunu kabul etmek zorundasınız anlayışına son vereceğiz. Yani Bodrum’u birlikte yöneteceğiz. Ben ve ekibim, geniş bir halk katılımı ile yöneten bir belediyeciliği öngörüyoruz. Çünkü Bodrum bir dünya kenti, barış ve demokrasi kenti ve en önemli varlığımız ise insandır” dedi.

Konuşmasının ardından BESİAD Üyelerinin sorularına da yanıt veren Tosun engelliler, spor ve Turgutreis bölgesine özel sorulan soruları yanıtladı. Ardından da toplantıya katılan Meclis Üyesi adaylarının tek tek isimlerini okuyarak BESİAD Üyelerine tanıtan Mehmet Tosun, yerel seçimlerde partilerden daha çok kadroların dikkate alındığını da sözlerine ekleyerek konuşmasını tamamladı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30