17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YURDANUR GERÇEKER YAŞAMINI YİTİRDİ…
Tarih: 07/03/2019
Kaynak: Kent Haber
YURDANUR GERÇEKER YAŞAMINI YİTİRDİ…
Bodrum’da yaşamını yitiren Türk Sanat Müziği sanatçısı Yurdanur Gerçeker, toprağa verildi.

Bodrum’da yaşamını sürdüren sinema ve Türk Sanat Müziği sanatçısı, bir çocuk annesi Yurdanur Gerçeker 77 yaşında yaşamını yitirdi. 100’ün üzerinde plak çıkaran ve çeşitli sinema filmlerinde oynayan Yurdanur Gerçeker, Türk Sanat Müziği'nin sanat güneşi merhum Zeki Müren'e yakınlığı ve sokak hayvanları ile ilgili de çalışmalar yürütmüştü.

Geçtiğimiz yıl şeker komasına girerek düşen ve kalçası kırılan Gerçeker, o günden beri tedavi görüyordu. Gerçeker, önceki gün verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Sanatçı için Konacık Merkez Camii’nde ikindi namazının ardından az sayıda kişinin katılımıyla bir cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından Gümbet Türbe Mezarlığı’na defnedildi. Törende Yurdanur Gerçeker’in kızı Müge Gerçeker, taziye dileklerini kabul etti.

Aynı zamanda Zeki Müren’in manevi kızı olarak da bilinen Müge Gerçeker yaptığı açıklamada “Annem geçtiğimiz yıl şeker komasına girip düşmüştü ve kalçasını kırmıştı. Biz o günden bu yana sağlığı için elimizden geleni yaptık ama kendisini önceki gün kaybettik. Çok üzgünüz” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Sanem Uysal
08/03/2019
Allah rahmet etsin
işte yalan dünya.. gelip gidiyorsun.. Allah rahmet etsin..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30