17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURGUTREİSLİ KADINLAR SAHNEDE
Tarih: 07/03/2019
Kaynak: Kent Haber
TURGUTREİSLİ KADINLAR SAHNEDE
Her yıl yüzlerce insanı tiyatroyla buluşturan Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği Tiyatro Bodrum Oyuncuları, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde “Otobüs” oyunuyla sezona merhaba diyecek.

2002 yılında Turgutreis Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle kurulan Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği Tiyatro Bodrum adlı grup, geçen yıl, tarihinde ilk defa 21 kişilik, en kalabalık oyuncu kadrosuyla izleyici karşısına çıkmışlardı.

Giderlerini kendi özkaynaklarıyla gideren grup, çeşitli mesleklerden, amatör oyunculardan oluşuyor. Grup, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nünde “Otobüs” oyununu sahneye koyacak.

Oyunun yönetmenliğini yapan, Erdal Kadeifci çalışmaları hakkında şu ifadeleri kullandı;

"8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, Turgutreisli kadınlara özel bir hediye, özel bir sürpriz hazırladık. Turgutreisli kadınlardan oluşan amatör tiyatro grubumuzun sahneleyeceği “Otobüs” oyunu, namusun ne demek olduğuna, bu kavramın hayatlarımızdaki işleyişine kadın gözüyle bakmayı; bir değil birçok namus, baskı ve şiddet hikayesiyle bu sorulara, seyirci ile birlikte farkındalıkla bakmayı hedefliyor. Ayrıca; Tiyatro için çalışmak, yarınlar için çalışmak demek. Hayatlarında bir kez bile tiyatroya gitmemiş, oyun izlememiş, bir kişiye ulaşana kadar tiyatromuzu götürmeye, yaşatmaya çalışıyoruz. Toplumun her kesimini tiyatroyla buluşturarak, gelecek nesillere katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Başarımızı, grubumuzun değişmez üç kuralı olan önce saygı, disiplin ve aile kavramına borçluyuz. Bu sahneden geçen tüm oyuncularımıza emekleri için, sahneye koyacağımız “Otobüs” oyununun yazarı, Sayın Sevilay Saral’a bilgisi ve izni için ve Bodrum Belediye Başkanlığı, Turgutreis D-Marin, Şevket Sabancı Kültür Merkezi, Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi’ne de sanata vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ediyorum. “Otobüs” oyunu 08 Mart ve 09 Mart 2019 tarihinde,Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi, Konferans Salonu’da, saat 20.00’de halka açık ve ücretsiz olarak sahnelenecek. Oyun 13+ yaş grubuna uygun olduğundan, izlemeye gelen vatandaşlarımızın buna önemle hassasiyet göstermesini rica ederiz” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30