17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÖZYAŞLARI İLE VEDA ETTİ...
Tarih: 06/03/2019
Kaynak: Kent Haber
GÖZYAŞLARI İLE VEDA ETTİ...
Bodrum Belediye Meclisi son ve 2019 yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı duygusal anlara sahne oldu. Toplantıda bir veda konuşması yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Konacık Mahallesi'nde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek toplantıya katılım oldukça yoğun olurken, salonun koltukları neredeyse tamamen doldu. Toplantı Youtube üzerinden de canlı yayınlandı.

Herodot Kültür Merkezi girişinde çiçeklerle karşılanan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, toplantının başında bir konuşma yaptı. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Mehmet Kocadon, siyasi hayatı, Bodrum Belediye Başkanlığı dönemi ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma süreci ile ilgili bir konuşma yaptı. Kocadon, “Belediye başkanlığım sürecinde hiç kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım. Odama giren herkese bir çözüm üretmeye çalıştım. Hep çözümün bir parçası olarak 20 yıla yakın görev yaptım. Bu süreçlerde yanlışlarımız da olmuştur. Bilmeyerek bir kardeşimizi kırdıysak özür dilerim. Ama kimsenin elinden yasal yetkisini almadım, kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Bodrum halkına, çalışan tüm personelime, 1999 yılından bu yana benimle birlikte çalışmış siyasi arkadaşlarıma, meclis üyelerime hepinizin huzurunda hakkımı helal ediyorum” dedi.

Belediye Meclis toplantılarında muhalif çıkışları ile dikkat çeken Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Şakir Açıkgöz de Kocadon’a hitaben yaptığı konuşmada “Bodrum’a sunduğunuz 25 yıl için, emekleriniz için teşekkür ediyorum. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığınız için de hayırlı olsun diyorum. Yolunuz açık olsun. Allah sizi ve Bodrum’u utandırmasın. Burada 5 yıl boyunca çok tartışmalarımız oldu. Ben sizden, belediye meclis üyelerinden, belediye çalışanlarından helallik istiyorum. Ben burada yasalar çerçevesinde kendi ilke ve doğrularımı söyledim. Kabul oldu, olmadı. Ben bunları kimseyi kırmak için söylemedim, Bodrum yararına söyledim. Bilmeden kırdıysam özür diliyorum. Hepsi hakkını helal etsin, benden yana helal olsun” ifadelerini kullandı.

Bağımsız Belediye Meclis üyesi Süleyman Mazı da “Bizler 5 yıldır birlikte görev yaptık. Kendi grubumuzla ilgili söylüyorum, aldığımız bütün kararlarda bilgimiz ve vicdanımızla hareket etmeye çalıştık. Bize yetki veren Bodrum halkının hiçbir zaman için başını öne eğecek kararın altına imza atmadığımızı düşünüyorum. Bundan sonra aday olan siz ve diğer arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

CHP’li Meclis üyeleri Mustafa Saruhan, Funda Pekdemir ve Taner Uslu da birer konuşma yaptılar.

Toplantıda önerge olarak sunulan Yalıçiftlik Mahallesi’ndeki spor tesisine geçtiğimiz yıl geçirdiği elim trafik kazasında yaşamını yitiren Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’ın isminin verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinden imarla ilgili olan ilk madde oyçokluğu ile kabul edilirken, yine imarla ilgili olan 2,3, 9 ve 10’uncu maddeler imar komisyonuna havale edildi.

4’üncü maddede Yalıkavak Mahallesi’ndeki Gökmen 1 Sokak isminin Hacı Süleyman Ağa olarak değiştirilmesine ilişkin teklifte imar komisyonunun aldığı ret kararı oybirliği ile kabul edildi.

5’inci maddede İslamhaneleri Mahallesi 5309 Sokak, Yılmaz Gündoğan Sokak olarak değiştirilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda 6,7 ve 8’inci maddeler de oybirliği ile kabul edildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Ö.
08/03/2019
Çukur
Artemis Caddesindeki çukurlar yeni başkan gelince mi kapatılacak? Eğer dengesiz girerseniz aracınızın lastiğini patlatabilecek seviyedeler.
tunç korkmaz
07/03/2019
timsah göz yaşları
yahu bu adam muğlada kaybettiğinin farkında da ona ağlıyor siz sanmayın bodrum için ağladığını filan eğer bodrumu bu kadar sevseydi birazcık ya birazcık hizmet ederdi.nerdeee onda o zihniyet
aytaç durusu
07/03/2019
Bir sürü çözülmemiş sorun..!
Bodrumun en güzel sahilleri büyük şirketlere ranta kurban gitti.Halkın serbest gireceği güzel plaj kalmadı. Her yaz çöp defalarca yanar bodrum halkı zehir solumak zorunda kalır. bodruma merkeze indiğinizde otopark mafyalarına araç bırakmaya mecbur bırakılırsınız. ana yol haricinde bütün arayollar en kaz kaç yıldır bir çalışma yok. terminal bir türlü şehir dışına alınamadı. yolcum gelse yüküyle ne aracımla alabiliyorum ne de aracımı park edip yolcu edebiliyorum. Devlet hastanesinin hali ortada. yeni hastane yarım kaldı. özel hastanelere deve yükü ile para ödemeye mecburuz. kiralar aldı başını gitti bir komisyon kurulup önlem alınamadı. Her yaz su kesintisi olur çözülemedi. hangisini sayayım. Bu kadar zamandır yönetimde kalıp problem çözememek. Sonra da timsah gözyaşları. Yapmayın allah aşkına. Bir kez olsun kapım çalınmadı vatandaş olarak fikrim istenmedi.
kusurabakmayın
07/03/2019
olmaz
küdür yine inşaat başlamış.çağrı merkezine bildirdik ne gelen var ne giden.bir işe yaramayan birimleriniz zabıta ,çağrı merkzi ne işe yarar?
himmet atare
07/03/2019
hem aglarim hem giderim
yeni gelin gibi derler bizim orada buna...hem aglar hem giderim...gerci bizimkisi 31marta kadar gezelim gorelim programi gibi muglanin farkli noktalarina gidecek, nisanda yine gelir 31e devam eder bodrumda...soldaki biyikli aglamamis gibi, sevmiyor mu ki artik ?
ercan
07/03/2019
bodrum
Kocadon benim için bitmiştir,bodrum sahiline hiç bakmadı,adamlar bodrum sahiline ev yaptılar,insanların denize girme hakkını çaldılar..sahilde yürümek için denizin içinden geçmen gerekiyor..
mehmet sait
06/03/2019
hele sükür
en sonunda!!! mugla büyüksehir baskan da olamayacagina göre kurtulduk en azindan diyelim mi?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30