17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KAPADOKYA’DAN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜLER
Tarih: 06/03/2019
Kaynak: Kent Haber
KAPADOKYA’DAN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜLER
Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi, Kapadokya’da yapılan münazara yarışmasında Türkiye 1.’liği ile döndü. 2019 Dönem Başkanı Aslı Mercan ise en iyi konuşmacı seçildi.

3-5 Mart tarihlerinde Kapadokya‘da yapılan JCI Türkiye Liderler Zirvesi’ne Türkiye’den 22 şubenin yanı sıra, Türkiye sorumlusu olarak 2018 İrlanda Başkanı ve 2019 JCI Europe Vise President Ioana Laura Enache katıldı.

İçeriği ile dolu dolu geçen zirvede JCI üyeleri First Timer, World Trade Game ve Münazara yarışmalarında kıyasıya mücadele etti. Sürdürülebilir Turizm Paneli, Dünyaya Dokunan Projeler, Aktif Vatandaşlık Yolculuğu ve JCI resmi eğitimleri katılımcıların oldukça etkili ve keyifli bir zirve geçirmesini sağladı.

JCI Bodrum Şubesi, 8 kişi ile katıldığı zirveye damgasını vurdu. 16 takımın kıyasıya mücadele ettiği münazara yarışmasına 2 takım olarak katılan şube önce JCI Beşiktaş’ı ardından da JCI Adana ve JCI İzmir‘i eleyerek finale çıktı. Finalde 3 senedir münazara şampiyonu olan JCI İstanbul’u efsane bir final maçı ile eleyen JCI Bodrum birinci oldu. Final maçında en iyi konuşmacı seçilen Aslı Mercan, diğer 3 maçta da en iyi konuşmacı ödülünü kimseye bırakmadı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Aslı Mercan, “Çok mutluyuz. 3 senedir kimsenin yenemediği çok güçlü birtakımı yendik ve Bodrum’un adını zirveye damga gibi vurarak Türkiye şampiyonu olduk. Aynı zamanda 4 kez en iyi konuşmacı ödülünü almanın haklı gururunu yaşıyorum. JCI Bodrum olarak Bodrum’da yaptığımız turnuvalarda zaten çok iyi hazırlanmıştık. Hakkımız olanı aldık. Tüm takım arkadaşlarımın emeğine sağlık” dedi.

6-8 Eylül tarihlerinde Bodrum’da yapılacak “Turuncu Yaz” etkinliği için de şarkı yazıp klip çeken ve Liderler Zirvesi’nde yayınlatan JCI Bodrum’un şimdiden tüm rezervasyonlarını doldurduğu bildirildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mert hakkı
07/03/2019
yeni enerjier
enerjiniz bol olsun başarıların devamına

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30