17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BİOR RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
Tarih: 05/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BİOR RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
15 ülkeden 400’ün üzerinde sporcunun katıldığı 7’inci Bodrum International Optimist Regatta (BIOR, Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları), kortej yürüyüşüyle başlarken, kortej renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrum Belediyesi himayesinde Türkiye Yelken Federasyonun destekleriyle Bodrum Belediyesi Bodrumspor ev sahipliğinde düzenlenen BIOR, Bodrum Marinadan başlayarak Belediye Meydanı'nda sona eren kortej yürüyüşü ile başladı. Sporcular, ülkelerinin ve kulüplerinin bayraklarıyla korteje katıldı. Bodrum Bandosu eşliğinde ilerleyen korteje yerli ve yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi.

Korteje CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 15 ülkeden sporcular, antrenörleri ve aileleriyle birlikte yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Belediye Meydanında kurulan sahnede BIOR’un açılış konuşmasını yapan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Yöneticilerinden avukat Baran Akcan şunları söyledi;

“2013 Yılında Bodrum Belediyesinin girişimleriyle başlayan bu güzel organizasyonda bu yıl 15 ülkeden 400’ün üzerinde sporcuyla birlikte tekrar muhteşem bir organizasyonla birlikteyiz. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta Bodrum Belediyesi ve başkanımız Mehmet Kocadon olmak üzere, Bodrumspor Yelken Şubesine, Türkiye Yelken Federasyonumuza, Deniz Ticaret Odamıza, başta Akustik olmak üzere tüm sponsorlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. 4 Gün sürecek yarışlarımızın her yıl olduğu gibi bu yılda muhteşem geçeceğini düşünüyoruz. Gelenekselleşen bu organizasyonumuz Türkiye’nin tanıtımı için, Bodrum için, yelken sporu için ve hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Tekrar herkese teşekkür ediyorum ve önümüzdeki sene görüşmek üzere diyorum, herkese iyi yarışlar.”

Akcan’ın konuşmasının ardından sahneye Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ekibi yöresel dans gösterisi sundu. Son olarak tüm ülkeden sporcular ile kulüp temsilcileri sahneye çıkarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yarın (Çarşamba) sabah verilecek ilk start için denize açılacak 400’ün üzerinde sporcu sabahın ilk saatleriyle birlikte İçmeler mevkiindeki Bodrumspor Yelken Şubesinde hazırlıklarına başlayacak.

Öte yandan kortej öncesi deneme yarışına katılan 300’ün üzerinde optmist ise Bodrum açıklarında renkli görüntüler oluşturdu. Rüzgarın sıfır noktasına kadar düşmesi nedeniyle deneme yarışları erken bitti.

7’inci BIOR, 9 Mart Cumartesi günü düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Devrim
06/03/2019
Bodrum
Güzel görüntülerdi sadece başkan adayı Ahmet Aras'ın arkadasında gölge gibi Mustafa Saruhan gidiyordu. Sanki aday benim sen vekaleten burdasın der gibiydi.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30