17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KORAMAN’IN KIZI OLDUĞU KESİNLEŞTİ
Tarih: 05/03/2019
Kaynak: Kent Haber
KORAMAN’IN KIZI OLDUĞU KESİNLEŞTİ
Sinema ve tiyatro oyuncusu 70 yaşındaki Meral Görgeç Küçükerol, 2015 yılında Bodrum’da yaşamını yitiren karikatürist Bedri Koraman’ın kızı olduğu iddiasıyla açtığı babalık davasını kazandı. Bedri Koraman’dan alınan örneklerin değerlendirilmesinin ardından Küçükerol’un yüzde 99.9 Koraman’ın kızı olduğu belirlendi.

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve 2015 yılında yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın Torba Mahallesi’ndeki mezarı, sinema ve tiyatro oyuncusu Meral Küçükerol'un açtığı babalık davasında çıkan karar doğrultusunda 2 yıl önce açılmıştı. Koraman’ın cenazesinden Cumhuriyet Savcısı gözetiminde alınan DNA örnekleri Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderildi.

Koraman'dan alınan DNA örneği, Adlı Tıp Kurumu Başkanlığına gönderildi. Yapılan analiz ve değerlendirmelerde, Bedri Koraman'ın yüzde 99.9 Küçükerol'un babası olduğu belirlendi.

Bodrum Aile Mahkemesi, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı raporuna göre, kütükte baba ismi bulunmayan Meral Görgeç Küçükerol'un, Hasan Bedri Koraman'ın 3. çocuğu olarak kayıt ve tescil edilmesine hükmetti.

Sinema ve tiyatro oyuncusu Meral Görgeç Küçükerol, çıkan karara çok sevindiğini ifade ederek, "Şimdi sanatçı kişiliğimi bırakıyorum, babamın kızı olarak, 'Meral Koraman' olarak buradayım. Ben babama 'baba, ne zaman biz resmen baba kız olacağız, toprakta mı?' demiştim. İşte bugün ben babam topraktayken 'Koraman'ım' diyebiliyorum. Babamın kızı olduğumu gönül rahatlığıyla herkese anlatabiliyorum" ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30