17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BEHÇET SAATCI AÇIK GÖRÜŞ'E KONUŞTU
Tarih: 05/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BEHÇET SAATCI AÇIK GÖRÜŞ'E KONUŞTU
Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programına konuk olan Muğla Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan adayı Behçet Saatcı gündemi sarsan açıklamalar yaptı.

İzlenme rekorları kırılan programa izleyicilerden yüzlerce mesaj geldi. Tüm sorulara açıklıkla cevap veren Saatcı, siyasi geçmişinden başlayarak adaylık sürecindeki gelişmeleri ve ayrıntıları anlattı.

Bodrum’la aynı nüfus yoğunluğu ve hizmet kapasitesine sahip Fethiye ilçesinde bin personelle alt yapı sorunlarını çözdüğünü söyleyen Behçet Saatcı, "2 bin 500 personelle Bodrum'da hala alt yapı sorunları yaşanmasının hiçbir mantıklı izahı olamaz. Bodrum gibi dünya markası bir kentte yaşayan bu ülkenin aydınlık yüzlü insanları bunu hak etmiyor" dedi.

Bir soru üzerine Mehmet Kocadon’la bir işbirliğinin kesinlikle söz konusu olmadığını belirten Saatcı, bağımsız olarak başladığı hizmet yarışını yine bağımsız olarak sürdüreceğini, seçildikten sonra AK Parti'ye geçeceği şeklindeki söylentilerin ise bir algı operasyonu olduğunu ifade etti.

Büyükşehir yasasının Muğla gibi geniş coğrafi alana sahip iller için uygun olmadığını ancak yasa değişene kadar da mevcut yasalar ölçüsünde işbirliği ve diyalog yollarını zorlayarak mutlu ve huzurlu bir Muğla yaratmanın mücadelesini vereceğiz diyen Saatcı, yapılan kamuoyu araştırmalarında önde olduğunu ve tüm siyasi görüşlerden oy aldığını iddia etti. Tüm yurttaşlara ayrımsız hizmet vermekten yana olduğunu, bu yüzden geçmişte mensubu olduğu parti tarafından cezalandırılmak istendiğini ve bu yüzden de yollarını ayırdığını belirten Saatcı, bağımsız belediye başkanı olmanın zorluklarına ilişkin bir soru üzerine ise şunları söyledi.

“Ben geçmişte de Fethiye belediyesinde muhalefetin çoğunlukta olduğu dönemlerde başkanlık yaptım ama meclis üyeleriyle kurduğumuz olumlu diyaloglar ve uyguladığımız doğru politikalar yüzünden tüm kararları oy birliğiyle aldık. Tüm Muğla’da şahsıma ve yaptığım hizmetlere halkın büyük teveccühü var ve ben onların güvenini boşa çıkarmamak için daha çok çalışmam gerektiğinin bilincindeyim. Büyükşehir belediye başkanı seçilmem halinde kuşkusuz tüm ilçelere eşit hizmet götüreceğiz ancak, Bodrum çok ihmal edilmiş ve üstelik Muğla’nın vitrini durumunda bir kentimiz. O nedenle ilk yapacağımız işlerin başında Bodrum’un alt yapı sorunlarını çözmek olacak.”

Yaklaşık 40 dakika süren program izleyicilerden büyük ilgi gördü. Programı Çarşamba günü saat 12:30 ve 20:30'da haber bültenlerinin ardından tekrar izleyebilirsiniz.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30