17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BEHÇET SAATCİ ÇOK İDDİALI...
Tarih: 04/03/2019
Kaynak: Kent Haber
BEHÇET SAATCİ ÇOK İDDİALI...
Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Kamuoyu araştırmaları yaptırıyoruz. Oradan çıkan sonuçlara baktığımız zaman, bizim açımızdan her şey gayet iyi gözüküyor” dedi.

Behçet Saatcı, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’da ziyaretlerde bulundu. Açık Görüş programına katılmak üzere Kent Medya Grubu’na da bir ziyarette bulunan Saatcı, sorularımızı yanıtladı.

Bodrum ve Muğla’da kendisine olan teveccühten memnun olduğunu dile getiren Saatcı, yaptırdığı kamuoyu araştırmaları ile ilgili de konuşarak şunları söyledi:

“Sokağın nabzını tuttuğumuzda sokakta Bodrumluların bize gösterdiği sıcaklık, samimiyet, el sıkışlarındaki güven duygusu her şeyin iyi gittiğini gösteriyor. Şimdiye kadar Muğla’nın 8 tane ilçesini dolaştım. Geriye kalan ilçeleri de dolaşacağım. Samimi olarak söylemek gerekirse gittiğimiz her yerin de buradan farkı yok. Sadece sokağın ve sivil toplum örgütlerinin nabzını tutmuyoruz. Aynı zamanda bilimsel olarak kamuoyu araştırmaları da yaptırıyoruz. Oradan çıkan sonuçlara baktığımız zaman, bizim açımızdan her şey gayet iyi gözüküyor” dedi.

Muğla’da yaşanan en büyük sorunun ne olduğunu sorduğumuz Behçet Saatcı, “Muğla’nın en büyük sorunu konuşmamak, diyalogsuzluk. Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri ciddi problemler yaşıyor. Bunu yönetimsel anlamda söylüyorum. Muğla’da ortak akıl, paylaşım, hoşgörü kültürü olmadığından dolayı, tek adam ve bürokrasiye yönelik bir yönetim anlayışı benimsendiğinden dolayı ciddi sıkıntı yaşıyor. Bence Muğla bu 60 ayı kaybetti” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, belediyecilikte referans noktası olan Fethiye ile ilgili sorduğumuz soruya ise “Biz saygıdeğer Fethiyelilerle etle tırnak gibi olduk. Kendileriyle hiç ayrılmadık. Bir kesim Fethiye’yi bırakmamdan dolayı üzüldü ama inşallah bu yasayla büyükşehir belediye başkanı olmak, ilçe belediye başkanı olmaktan çok daha önemli. Muğlalılar teveccüh gösterir ve bize görevi tevdi ederlerse, en çok sevinenlerden birisi de Fethiyeliler olacaktır. Çünkü 20 yıl başkanlıklarını yapmış birinin Muğla’ya geçmiş olmasından onlar da hizmet anlamında keyif alacaktır. Saygıdeğer Fethiyeliler 20 yıl boyunca yaptığımız hizmetkarlığın karşılığını sandıkta vereceklerdir diye düşünüyorum. 4 seçimde zaten bunu verdiler” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30