17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEHMET TOSUN’DAN MİTİNG HAVASINDA SEÇİM OFİSİ AÇILIŞI
Tarih: 03/03/2019
Kaynak: Kent Haber
MEHMET TOSUN’DAN MİTİNG HAVASINDA SEÇİM OFİSİ AÇILIŞI
İYİ Parti Turgutreis Seçim İletişim Merkezi açılışı vatandaşların yoğun katılımıyla miting havasında geçti.

İYİ Parti'nin geçtiğimiz hafta yoğun katılımla gerçekleşen Karaova Seçim İletişim Merkezi açılışının ardından, Turgutreis Seçim İletişim Merkezinin açılışı da miting havasında geçti. Açılışa, İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof Dr. Metin Ergün, İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayları, bölge muhtarları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Turgutreis Atatürk Meydanındaki seçim ofisinin açılışında ilçe başkanı Nevzat Kamber’in konuşmasının ardından halka seslenen Mehmet Tosun, Turgutreis’in sorunlarını bildiklerini ve 31 Mart’ın ardından bu sorunların çözümü için hemen çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Tosun, “Amiral Turgut Reis’imizin memleketi Turgutreis’in güzel insanları” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti;

“Ben her Turgutreis’e geldiğimde, ünlü denizci Amiral Turgut Reis’in memleketine geldiğimde sorunlarla boğuşan, belediye hizmetleri noktasında yeterince hizmet alamayan, her geçen gün de kötüye giden ve insanlarımızın mutsuz olduğu bir Turgutreis fotoğrafıyla karşılaşıyorum. Buradan kimseyi suçlamadan, eleştirmeden, bir Bodrumlu hemşeriniz olarak bundan açıkçası vicdan azabı duyuyorum. Bunun için de bugün Turgutreis’teyiz, sizlerle beraberiz ve Turgutreis bizim için önemli. Eğer biz ünlü denizcinin memleketindeki bu güzel insanları önümüzdeki süreçte insan odaklı belediyecilikle, İYİ Belediyecilikle tanıştıramazsak, inanın beş yıl daha kaybedeceğiz, sorunlarımız artarak devam edecek." dedi.

Bölgenin geniş bir nüfusa sahip olduğunu belirten Mehmet Tosun sözlerine şu şekilde devam etti;

"Bu güzel mahalle etrafındaki diğer yerleşim yerleriyle birlikte 50 Bin insanımızın yaşadığı bir bölge. Çok güzel bir bölge. Ama maalesef ve maalesef alt yapı sorunlarımız, çarpık yapılaşma, yol ve kaldırımdaki eksik uygulamalarımız, pazar yerlerimiz, çarşı merkezimiz, denizlerimizin kirliliği bizleri mutsuz ediyor. Bizleri mutsuz ettiği kadar en çokta sizleri mutsuz ediyor. Bunun için oyumuzun kıymetini bilelim. Önümüzde bir seçim var, biz genel seçim yapmıyoruz bir yerel seçim yapıyoruz, belediyeyi yönetecek belediye başkanını ve meclis üyelerini seçiyoruz. Hangi partiden olursanız olun, hangi dünya görüşünden olursanız olun gelin İYİ Belediyeciliğe giden bu süreçte bu kardeşiniz ve ekibine sandıkta destek verin, değişimi gerçekleştirelim, oda bizimle olsun.”

Turgutreis halkına yeni pazar yeri müjdesini veren Mehmet Tosun, denize dökülen atık sularla ilgili de şunları söyledi;

“İnşallah göreve geldiğimizde, büyükşehir belediyemiz, belediye başkanımız hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin iletişime geçip diyalog içerisinde olup, proje önerilerimizle birlikte öncelikle Turgutreis’e modern bir katı atık, modern bir arıtma tesisi kazandırılması noktasında elimizden geleni yapacağız. Artık önümüzdeki beş yıllık süreçte kanalizasyon suları denize bırakılmayacak.”

Turgutreis ve çevre mahallelerin sorunlarını çok iyi bildiklerini belirten Mehmet Tosun, Turgutreis’te kadınlara yönelik el sanatları merkezi yapacaklarını, burada üretilen ürünlerin satılması içinde sahil kısmında stantlar açılacağını, Turgureisspor başta olmak üzere spor kulüpleri ve sporculara destek vereceklerini belirterek, Turgutreis ve çevresindeki mevcut spor alanlarını düzenleyerek yeni spor alanları için de projeler ürettiklerini söyledi.

TOSUN; “ARKAMIZDA BODRUM VAR”

Son zamanlarda “Mehmet Tosun’un arkasında birileri var” tarzı söylemlerle vatandaşın kafasını bulandırmaya yönelik dedikoduların sokağa yayılmaya çalışıldığını ifade eden İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun; “Benim arkamda birileri yok. Yanımda sizler varsınız. Bizim arkamızda İstanbul sermayesi yok, mafya uzantıları yok, bizim yanımızda kadınlarımız var, gençlerimiz var, yaşlılarımız var. Bizim arkamızda Bodrumlular var” dedi.

Mehmet Tosun halka hitaben yaptığı konuşmasının ardından İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek sahneye davet ederek Turgutreislilere tanıttı. Mehmet Tosun’un ardından birer konuşma gerçekleştiren İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün de seçim ofisi açılışını mitinge dönüştüren vatandaşlara teşekkür ettiler. Açılış sonrası vatandaşlar Başkan Adayı Mehmet Tosun ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdiler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
samet
04/03/2019
bodrum&bodrum
Geride kalan 5 yılı Bodrum'da yaşamış biri olarak,hiçbir alt yapı,üst yapı sorunları ile;sosyal,kültürel,sanatsal faaliyet dahi yapamayan sürekli olarak Büyükşehir ile kavga eden bir Belediye gördük.Bu kavgaları ve beceriksizliğe bir daha tahammülümüz yok. Çözüm belli. Mehmet TOSUN...
Murat
04/03/2019
Bodrum
Parti şartlanmışlığıyla geçen dönem Bodrum 10 yıl kaybetti. Bu dönem artık maceraya girmemeli Bodrum halkı. Bilinen ve iyi bir belediye başkanı olacağını düşündüğüm Mehmet Tosun bu dönem de gelmezse gelecek dönem Akp Muğla da olduğu gibi Bodrum'da da seçimlere ortak olacaktır.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30