17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HDP BAŞKAN ADAYLARINI GERİ ÇEKTİ!
Tarih: 03/03/2019
Kaynak: Kent Haber
HDP BAŞKAN ADAYLARINI GERİ ÇEKTİ!
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı da dahil olmak üzere tüm ilçelerdeki belediye başkan adaylarını geri çekti.

Geçtiğimiz günlerde Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayları ve ilçelerdeki Belediye Eş Başkan ve meclis üyesi adaylarını açıklayan HDP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları dahil olmak üzere Muğla’nın tüm ilçelerinde gösterdikleri adayları geri çektiği öğrenildi.

Meclis üyelikleri için yarışa devam edecek olan HDP'de böyle bir kararın alınmasında Selahattin Demirtaş’ın “stratejik oy kullanın” açıklamasının etkili olduğu tahmin ediliyor.

HDP Muğla Büyükşehir için Belediye Eş başkanlıklarına aday olarak Dilek Dobrucalı ve Mehmet Polat’ı; Bodrum Belediyesi Eş başkanlığına da Serap Kalkan ve Güney Şirin’i göstererek, İlçe Seçim Kuruluna bildirmişti.

HDP’nin Bodrum Meclis Üyesi adayları ise şu şekilde sıralanıyor; Derya Demir, Bozan Yıldırım, Yüksel Yıldız, Adalet Demir, Osman Nihat Gençosman, Rıdvan Yaşar, Gülten Madenli, Faik Kara.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30