17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VEFASIZLIĞA SİTEM ETTİLER...
Tarih: 02/03/2019
Kaynak: Kent Haber
VEFASIZLIĞA SİTEM ETTİLER...
Bodrum’da 'Çevreci Ana' olarak anılan Saynur Gelendost için Türbe Mezarlığı'ndaki kabri başında anma etkinliği düzenlendi. Anma etkinliğinde Bodrum Belediyesi'nin Geledost’un adının bir sokağa ve meydana verme sözünün hala yerine getirmediği ifade edilerek sitem edildi.

Sağlığında çevre ile ilgili çalışmaları nedeniyle "Çevreci Anne" olarak tanınan Saynur Gelendost, ölümünün 16’ıncı yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine oğlu Serhat Gelendost ile Saynur Gelendost’un arkadaşları ve çevreciler katıldı.

SEÇİM MALZEMESİ OLMAKTAN ÖTEYE GİDEMEDİ

Anma töreninde konuşan Çevreci Serhat Uygun, iki konuda sitem ve eleştiri yapacağını dile getirerek şunları söyledi:

“Bir dönem popülist yaklaşımlarla Saynur Gelendost adının üzerinden ne yapılmaya çalışıldığı bilinmeyen coşkulu abartılı anmalar, onursal başkanlıklar adı altında eylemler yapıldı. Bu sene bırakın iş yapmayı adı bile anılmadı, ziyareti bile edilmedi. Yine biz gerçek dostları buradayız. Bu da şunu gösteriyor ki Saynur Gelendost adı hiçbir zaman, hiçbir olaya alet edilemeyecek kadar kuvvetli bir isim. İkincisi her dönemde bizim siyasetçilerimiz, geçmiş dönem belediye başkanlarımız, yetkili arkadaşlarımız Saynur’un bir sokağa adının verilmesi gerektiğinin sözlerini vermişlerdir. Gündoğan’da yıkılan rölyef ve meydanın yerine Bodrum’da bir meydan yapılacağız sözleri verilmiştir. Bunlar kayıtlarda var, açıklamalarında var. ancak yine de bir seçim malzemesi olmaktan öteye gidememiştir. Buradan da bütün siyasi aktörlere, Bodrum’un geleceğinde söz sahibi olmak isteyen bütün arkadaşlara buradan bir kez daha sitemlerimi söylüyorum. Bu sitemlerle kalmayacak. Bu konuda gereği yapılacaktır diye düşünüyorum.”

Serhan Uygun, Bodrum Tohum Derneği’nin bir araştırma merkezi kuracağını ve o merkeze Saynur Gelendost adını vereceklerini aktardı.

BİZLERE SÖZ VEREN İNSANLAR BURADA DA DEĞİL, ARTIK O MAKAMLARDA DA DEĞİLLER

Anma etkinliğine katılan Sema Höcek ise makamların gelip geçici olduğunu ifade ederek, “Geçen yıl veya önceki yıllarda bizlere söz veren insanlar burada da değil, o makamlarda da değiller artık. Ama biz buradayız. Her zaman olacağız ve haklarımızı aramaya devam edeceğiz. Biz belediye başkan adaylarından da söz bekliyoruz. Bunun da peşinde olacağız. Gündoğan’da Saynur Gelendost’un anısına bir şey yapılmalı, onun adı orada yaşamalı” diye konuştu.

Saynur Gelendost’un oğlu Serhat Gelendost da sitemde bulunarak “Ben Bodrum’da 30’un üzerinde seçim gördüm ama hiç bu kadar komik duruma düştüğümüzü ilk defa görüyorum. Seçim sürecini beceremeyenler acaba Bodrum’u nasıl idare edecekler merak ediyorum. Kaldı ki ufacık manevi bir şeyi bile yerine getirmediler. Konuşmak çok güzel herkes konuşuyor ama bari konuşmayın artık. Yani ayıp oluyor. İnanıyorum ki Saynur Gelendost manevi yönden rahatsız oluyor. Bu yalancılık hala niye sürüyor diye rahatsız oluyor. Utanmadan hala dolaşacaklar. Her şey Bodrum için diye dolaşacaklar” şeklinde konuştu.

Anma etkinliğinde Gelendost’un mezarına çiçekler bırakan çevreciler daha sonra bölgeden ayrıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30