17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İLGİSİZLİK İSYAN ETTİRDİ!
Tarih: 02/03/2019
Kaynak: Kent Haber
İLGİSİZLİK İSYAN ETTİRDİ!
Ortakent’te aylardır açıktan akan foseptik, bölgede yaşayan vatandaşların tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, bölgedeki parkın da bakımsızlığından şikayet ediyor.

Ortakent-Yahşi Mahallesi Düzalan Caddesi üzerinde yaklaşık 4 ay önce Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışma yaparken foseptik borusuna hasar verdi. Mahalle sakinleri o tarihten bu yana açıktan akan foseptiği, defalarca yetkililere bildirmelerine rağmen bir sonuç alamadı. Mahalleli açıktan akan foseptiğin kokusundan rahatsız olduklarını, hayvanlarının o foseptiği içtiğini ifade ederek, parkta oynayan çocukların da sağlığını etkileyecek duruma geldiğini dile getirdiler. Vatandaş, ayrıca bölgedeki parkın bakımsızlığından da şikayet etti.

Bölgede ikamet eden Yalçın Töre adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu foseptik yaklaşık 4-5 aydır akıyor. Defalarca müracaat etmemize rağmen müdahalede bulunulmadı. Büyükşehir Belediyesi burada ıslah çalışması yaparken foseptik borusunu kırdı. Artı çalışma esnasında buradaki başka bir foseptik çukurunu da toprakla kapattılar. Biz onun tuğla ile örülmesini istemiştik. O da yakında patlayacak. Olan vatandaşa olacak” dedi.

Açıktan akan foseptiğin halk sağlığını tehdit ettiğini dile getiren Töre, “Buradaki parkta çoluğumuz çocuğumuz top oynuyor, mahalle sakinleri spor yapıyor. Bu suda çocuklar ellerini yıkıyor. Tavuk, kedi, köpek bu suyu içiyor. Yeni nesle böyle bir yer mi bırakacağız bilemiyorum” dedi.

Bölgedeki parkın bakımsızlığından da şikayet eden mahalle sakini, “Ben bu parkta geceleri ışık yandığını görmedim. Artı 5 sene önce bu park yapılırken 2 kamyon kum döktüler, hala kaldırılmadı. Üzerinde ağaçlar çıktı. Bunlarla ilgili müracaatıma dair belgeler var. Dertlerimizle kimse ilgilenmiyor” şeklinde konuştu.

Aydınlatma lambalarının kırık olduğu ve elektrik tellerinin açıkta bırakıldığı gözlenen parktaki çöpler ve kırılan malzemeler ise dikkatlerden kaçmadı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30