17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SPORUN NABZI SPORTRE'DE ATIYOR
Tarih: 28/02/2019
Kaynak: Kent Haber
SPORUN NABZI SPORTRE'DE ATIYOR
Abdulkadir Sevindik’in hazırlayıp sunduğu ‘Sporla Yaşa’ sloganıyla Kent TV ekranlarından Salı günleri canlı olarak yayınlanan Sportre’de, haftanın spor olayları değerlendirildi.

Sevindik, Kırçiçeği Bodrum Basketbol’un geçen hafta sahasında konuk ettiği Gündoğdu Adana Basketbol’a karşı aldığı yenilgiyle, ligde kalma şansının matematiksel olarak sona erdiğini ifade ederek şunları söyledi;

“Bodrum geçtiğimiz haftayı ulusal liglerde mücadele eden takımlarının aldığı mağlubiyetlerle kapadı. Futbol, basketbol ve hentbol de oynadığımız maçlardan yenilerek ayrıldık. Bodrumspor haftalardır bekleyip, hazırlandığı ve play-off grubuna için önem arz eden rakibi Kastamonu 1966’ya deplasmanda yenilerek 1.lige yükselme hedefini mucizelere bıraktı. Yalıkavakspor’un sahasında oldukça kötü bir oyun çıkaran lig ikincisi Muratpaşa Belediyespor’u adeta elinden kaçırması Bodrumlu sporseverleri üzdü.”

Bodrumspor’un ligin ikinci yarısına başarılı bir giriş yapamadığına belirten Sportre’nin yorumcusu Levent Bulut, “Kastamonu maçında kaybettiğimiz 3 puanın ligin ikinci yarısında puan kaybetmememiz gereken maçlarda aldığımız yenilgi ve beraberliklerin önemi ortaya daha net çıktı. Kastamonu 1966 maçı öncesi hafta içinde yaşanan maddi sorunlardan ötürü iki gün antrenmanlara çıkmayan bir takımın maç kazanması çok zordu. Kulüpte yaşanan krizler var. Ortada yönetici yok. Tam da yöneticilerin bu tip durumlarda ortaya çıkması lazım. Ama ortada kimse yok. Yaklaşık 4-5 aydır sporcuların maddi sorunları ertelenerek bu günlere kadar geldi. Bugün yaşanan sonuçlardan maddi olarak iyi bir planlamanın yapılamadığı ortada çıktı. Mehmet Kocadon, Rıza Karakaya ve yönetim, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un maddi sorumluluklarını yerine getiremedi. Bodrumspor yükseliş yılı dereken bir çöküş yılı yaşayabiliriz” dedi.

Siyasetin spora hizmet etmesi gerekirken, sporun siyasete hizmet ettiği bir süreç yaşandığına dikkat çeken Sevindik, “Bodrumspor’un bir belediye takımı olması nedeniyle ve Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’un Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlık hedefine hizmet eden bir planlamayla yola çıkması, bu sonucun önemli bir nedenidir. Yani evdeki hesap, çarşıya uymadı” dedi.

Sportre’nin ikinci bölüm konukları Bodrum Fenerbahçeler Derneği Başkanı Mert Sayın ve yönetim kurulu üyesi Mesut Durateymur’du.

Bodrum Fenerbehçeliler Derneğinin İçmeler’de Forever Clup’ta faaliyet gösterdiğini ifade eden Mert Sayın, “200’e yakın bir üye barış ve kardeşlik içerisinde faaliyetlerimiz gerçekleştiriyoruz. Üyelerimizin 70’e yakını Fenerbahçe kongre üyesi. Lokalimiz futbol ve basketbol maçlarının olduğu günlerinde açık. Derneğimizde kıymetli kimlikler var. Bunu geçtiğimiz seçimde başkanlarımızın Bodrum’a gösterdikleri ilgiden net bir şekilde hissettik. Bodrum’da diğer derneklerle etkileşerek sportif ve sosyal projelerin içerisinde fayda yaratmaya çalışıyoruz. Proje oluşturup, gerçekleştirme konusunda mesai harcıyoruz. Bireysel sporlarda mücadele eden sporcularımıza maddi destekler veriyoruz. Çevre konusunda çalışıyoruz” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneğine düzenli olarak güncellenen Facebook ve İnstagram sayfalarımızdan taraftarlarımız bizlere ulaşabilir diyen Genel Sekreter Mesut Durateymur’da şunları söyledi:

“Kulübümüzle yaptığımız görüşmelerle futbol, voleybol ve basketbolla ilgili çalışmalarımızı sağlıklı bir şekilde geliştirip, tabana yayarak çocuklarımıza ve gençlerimize destek verecek bir projeyi hayata geçirmeyle ilgili çalışıyoruz. Kısa vadede vefat eden bir taraftarımızın adına kuracağımız bir kütüphane ile de sosyal bir fayda sağlamak istiyoruz.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30