17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YSK SARUHAN'IN İTİRAZINI REDDETTİ…
Tarih: 27/02/2019
Kaynak: Kent Haber
YSK SARUHAN'IN İTİRAZINI REDDETTİ…
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülen CHP’nin Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’la ile ilgili itirazı reddetti.

Mustafa Saruhan'ın, "Adli Sicil Kaydı nedeniyle" seçilme yeterliliğine sahip olmadığı gerekçesiyle, Bodrum İlçe Seçim Kurulu'na Ak Parti tarafından yapılan itiraz başvurusu, oy çokluğu ile reddedilmiş, karara itiraz edilince konu İl Seçim Kurulu'nun gündemine gelmişti.

Geçmiş yıllarda Yalıkavak Belediye Başkanı olduğu dönemdeki bazı uygulamaları nedeniyle "Görevi Kötüye Kullanma" suçlamasıyla yargılandığı 3 ayrı davadan, toplam 13 ay 10 gün hapis cezası aldığı, bu kararların kesinleşerek yargılama faslının bittiğini tespit edilen Saruhan’ın adaylığı İl Seçim Kurulu tarafından düşürülmüştü.

İlçede bomba etkisi yapan kararın ardından CHP, konuyu YSK’ya taşıdı. YSK’nın Mustafa Saruhan ile ilgili yapılan itirazı usulden reddettiği bildirildi.

Mustafa Saruhan'ın adaylığının düşmesinin kesinleşmesinin ardından, CHP'nin Cumartesi gününe kadar yeni bir aday ismini İlçe Seçim Kurulu'na bildirmesi gerekiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Uco
27/02/2019
Trafik
Kırmızı ışıktamı geçmiş acaba suçu neymiş
Sema
27/02/2019
Bitti
Önce çuvaldızı kendimize batırmamız lazım.Koskoca Chp nasıl böyle bir hata yaparak arızalı bir adayı seçime sokmaya çalışır anlamış değilim.Hukuk kuralları tektir. Demekki bir hata var ki devletin bir kurumu seçime giremeyeceğini söylüyor.Kimse mağduriyet yaratmasın bundan.Bu saatten sonra başarılarıyla Bodrum siyasetinde tanınan ittifak ortağımız iyi partinin adayı Mehmet Tosuna destek verilmelidir.Ben olsam bütün ilçe ve il örgütünü de görevden alırım.Bakkal dükkanına çevirdiler partiyi.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30