17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
UZMANINDAN ÖNEMLİ UYARI!
Tarih: 26/02/2019
Kaynak: Kent Haber
UZMANINDAN ÖNEMLİ UYARI!
Türkiye’de bir ilk olarak Bodrum’da kurulan Site Yöneticileri Derneği’nin Başkanı Zerrin Dinçer Erdoğdu, bir meslek kolu olan site yönetimi işi konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından emekli olduktan sonra uzun yıllardır site yöneticiliği yapan, İstanbul Üniversitesinde eğitmen olarak görev yapan şuanda da Rota Eğitim Merkezinde site yönetimi sertifika programında eğitim veren Zerrin Dinçer Erdoğdu, halen Turgutreis Mahallesinde bulunan Ada Manzara Sitesinin de müdürlüğünü yapıyor.

Site yönetiminin Türkiye’deki en önemli mesleklerden biri olduğunu ifade eden Erdoğdu gerekçesini şu sözlerle ifade etti:

“Evinizi, ailenizi, çocuğunuzu, malınızı her şeyinizi emanet ettiğiniz, hayatınızın büyük bir bölümünü sürdürdüğünüz yuvanızda sağlıklı, güzel bir yaşam sürmek için ve buradaki yaşam kalitenizi en üst düzeye çıkaracak hizmetleri alabilmeniz için kurulan bir meslek dalı.”

Böyle bir iş kolunun derneğinin kurulmasını sağlayan ve başkanlığını yürüten Erdoğdu, site yönetiminde bulunanlara ya da bulunma hazırlığında olanlara şöyle bir uyarıda bulundu;

“Genel kurul ile yönetime seçilen, yönetim kurulu üyeleri ve site müdürü de dahil Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika almanız gerekiyor. Bu önemli bir konu çünkü çok kısa bir süre sonra artık Türkiye’de, genel kurulda seçilen üyelerde ve site müdüründen bu sertifika istenecek. İstanbul’da ve bazı büyük şehirlerde bu sertifikaları isteyen belediyeler var. Yani kısa süre sonra belgesi olmayan site yönetiminde görev alamayacak. Şayet sertifikasız kişilerin site yönetiminde görevlendirildiği tespit edilirse cezai yaptırıma maruz kalacak.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
AYDIN DOОER
27/02/2019
HER iޞi UZMANINA BIRAKMALI
ÜLKEMiZDE BAZILARININ DiPLOMASIZLIОINI AKLAMAK iÇiN, BiR ÇOK GiRiޞiMLER YAPILIYOR. ÖZELLiKLE DEVLET KADEMELERiNDE, BÜROKRATLARDA ATAMA iLE YETERSiZ KiޞiLER GÖREV ALIYOR. SiTE YÖNETiMLERi DE AYNI DURUMDA, BUNA ÇÖZÜM BULUNMALI. ZERRiN HANIMI KUTLUYORUM.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30