17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BİR BABA HAMLET BODRUM’DA SAHNELENDİ
Tarih: 26/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BİR BABA HAMLET BODRUM’DA SAHNELENDİ
Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun oynadığı “Bir Baba Hamlet”, Bodrum’da sahnelendi.

Baba Sahne’nin yoğun ilgi gören ve birçok ödülün sahibi olan “Bir Baba Hamlet” oyunu, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyunda, salon koltukları yetmeyince kimi vatandaşlar sahnenin kenarlarına konulan sandalyelerden oyunu izledi.

Dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan, Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan “Bir Baba Hamlet”in yönetmen koltuğunda Emrah Eren oturuyor. Oyun, Sebastian Seidel’in özgün metni, Yücel Erten’in çevirisiyle sahneye taşındı. Sahne ve kostüm tasarımını Barış Dinçel’in, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın, hareket düzenini Işıl Zeynep’in yaptığı oyunun müzikleri Can Şengün’ün, eskrim koreografisi Deniz Özmen’in, şarkı sözleri ise Faruk Üstün’ün imzasını taşıyor. Oyun, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen gibi çeşitli dallarda ödüller kazandı.

Baba Sahne'nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpan "Bir Baba Hamlet", Bodrumlu tiyatroseverlerin beğenisini kazandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30