17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İL SEÇİM KURULU SARUHAN’IN ADAYLIĞINI DÜŞÜRDÜ!
Tarih: 26/02/2019
Kaynak: Kent Haber
İL SEÇİM KURULU SARUHAN’IN ADAYLIĞINI DÜŞÜRDÜ!
CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.

31 Mart Yerel Seçimlerine yaklaşık bir ay süre kala siyasi partiler seçim çalışmalarına sürdürürken, Bodrum siyasetinde şok bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü İlçe Seçim Kurulu’na yapılan itirazlar, İl Seçim Kurulu tarafından değerlendirildi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan hakkında daha önce verilmiş mahkumiyet kararları nedeniyle aday olamayacağına dair Ak Parti İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulunmuş, İlçe Seçim Kurulu ise Saruhan’ın aday olmasında sakınca olmadığına dair bir karar vermişti.

İlçe Seçim Kurulunun bu kararına itiraz eden Ak Parti, başvurusunu İl Seçim Kuruluna taşıdı. İlçe Seçim Kurulunun kararını değerlendiren Muğla İl Seçim Kurulu, Mustafa Saruhan’ın hakkında daha önce verilmiş ve kesinleşmiş mahkumiyet kararları nedeniyle isminin YSK’ya bildirildiği tarihte adaylık başvurusu yapamayacağı gerekçesiyle başkan adaylığını düşürdüğü öğrenildi.

Kent Haber'in edindiği bilgilere göre; Mustafa Saruhan'ın Yalıkavak Belediye başkanlığı yaptığı dönemde, Görevi Kötüye Kullanma suçu ile ilgili yapılan yargılama sonucunda 1 yılın üzerinde ceza aldı ve cezası kesinleşti. Verilen cezanın kesinleşme tarihinden itibaren beş yıllık denetim süresinin ise 22.02.2019 tarihinde dolduğu, Saruhan'ın ise adaylık başvurusunu yasaklı olduğu 19.02.2019 tarihinde, beş yıllık süre dolmadan yaptığı anlaşıldı. İlçe seçim kurulunun itirazı reddetmesi sonrası, Ak Parti dün İl seçim kuruluna itiraz etti. İl seçim kurulu da, Bodrum İlçe seçim kurulunun kararını kaldırarak, Mustafa Saruhan’ın adaylığını düşürdü.

Seçim Takvimine göre İlçelerle ilgili itirazlarda son kararı İl Seçim Kurullarının vermesi nedeniyle Mustafa Saruhan'ın yerel seçimlerde aday olamayacağı kesinleşirken, CHP İl ve Bodrum İlçe Örgütünde büyük şoka neden olan karar sonrası CHP’nin 2 Mart'a kadar YSK'ya yeni bir aday ismi bildirmesi gerekiyor.

Aday listelerinin kesinleşeceği 3 Mart'a kadar Bodrum'dan aday olarak Recai Seymen ve Ali Öztürk'ün isimlerinin öne çıktığı konuşuluyor.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
BODRUMLU
28/02/2019
ACIKLAMA
SAYIN MUSTAFA DOGRU VE CUMHUR DOKSAN NE ANLATMAK KISTEDIGINIZI BIRAZ ACABILIRMISINIZ LUTFEN BIZDE BILGI SAHIBI OLALIM ..BILMEMEK DEGIL OGRENMEMEK AYIPMIޞ....
ABDULLAH BiLGiN
27/02/2019
CHP aday çıkaramıyor , BODRUMU NASIL YÖNETiCEK
5 senedir ne bodrum chp ne Muğla chp tek çivi çakmamıştır, Saruhan bilerek te böyle yasak dolmadan önce adaylık başvurusu yapıp 2, 3 gün sokaklarda boy gösterip , adaylığı iptal olma sürecine girip , bu durumlara gelinmiştir,bilemem.Ama oda anlamış olmalı CHP den bi cacık olmaz, kaybedip rezil olacağıma böyle olur demişte olabilir
AHMET BESEREK
27/02/2019
KOMEDi
GEÇMiޞTE HEM CHP YE HEMDE HUKUK A KARޞI OLAN BU ZATTAN BAޞKA ADAY YOKMUYDU?
mustafa dogru
27/02/2019
taner uslu eşittir kocadondur..
önce ata bindi olmadı güvercin uçurdu baktı o da olmadı agasının gölgesine sıgındı...
oktay
27/02/2019
CHP ilçe başkanı
ilçe binasından içeriye giremez,direnç gösteririz,dediğiniz Tosun Başkan belediye başkanı oluyor.Farkında mısınız
sedat
27/02/2019
gidin artık
Sayın Erdoğan Yalın maalesef sizin gibi düşünenler sayesinde Chp bu halde,yıllardan beri ceketi koysak oy alırız mantığıyla geldiğiniz son durum budur,artık dibi görüp de kendinize gelme zamanı geldi...
eroğan
26/02/2019
izan yok ise vicdan
yarayı temizlemek lazım eyvallah. lakin yara her yana sirayet etmiş, g.merkez, il, ilçe adaylar nereden başlamalı
Cumhur Doksan
26/02/2019
Taner Uslu demek Çöp Çamur Çukur Demektir
Saruhan krizi,nden sonra CHP Taner Uslu Derise şayet kendi kendine HARAKiRi yapar.
Erdoğan Yalın
26/02/2019
Dik dur eğilme
CHPaday seçimlerinde yanlış yol izlemiş olabilir, gönülleri kırıp hayal kırıklığı da yaratmış olabilir, yanlışlarını hala devam ettiriyor da olabilir, hatta ve hatta Seyit Torun ve Erdoğan Toprak partiye dinamit de koyuyor olabilirler, Kılıçdaroğlu sessiz kalıp ve dizayn olaylarına sadece seyircide kalıyor olabilir...iyi de sevgili arkadaşlar, CHP yöneticileri hata yapıyorlar diye CHP yi cezalandırmak olmaz mı tutup oyumuzu başka partiye vermemiz? Bence hepimiz partiyi sahiplenmeli sorumluluk almalı ve bu parazitlerden partimizi temizleyip iktidara yürümeliyiz. Sahte chp lilerden, partiyi basamak olarak kullanan, annesinin babasının hatırı için CHP liyim diyenlerden bu partiyi temizlemeliiyiz.
Devrim
26/02/2019
Bodrum
Ne Bodrummuş arkadaş.Üç aydır Türkiye'nin dilinde. Adam gibi ittifak adayı Mehmet Tosun çıksaydı bunlar yaşanmaz yüzde 85'le de seçimi kazanırdı. Tosun'un karşısına bi aday çıkaramadılar. Bende oyumu Tosun'a vereceğim.
Mert
26/02/2019
Bodrum Uçacak.
Chp olmazsa iyi parti var. Akp asla gelemez. iyi ki Mehmet Tosun var ve seçimi kazanacak.
Bodrumlu4848
26/02/2019
KESiNLiKLE TANER USLU
Çare Taner Uslu !
Mehmet Çapraz
26/02/2019
YETER
CHP GENEL MERKEZi ADAY YAPTIОI KiޞiYi ARAޞTIRMADAN BU OLAYLARINI BiLMEDEN NASIL ADAY GÖSTERiR ? Artık yeter çok rezil olduk . Hayatımda chp den başka bir partiye oy atmadım ama bu sefer tosunu destekleyeceğim .
ittifak
26/02/2019
oy
chp li olarak ,nasıl olsa ittifak var,tosun etrafında toplanılması gerekir derim.oyum tosuna bu saatten sonra.
mehmet sait
26/02/2019
beceriksizler
chp bodrumda is biomezler, anne baba torpiliyle köseleri kapanolar, belediyeyi arpalik oalrak kullananlar dolu. yasayacaklari bir hezimet belki toparlanmalarina yardimci olur.
Murat
26/02/2019
Chp
Türkiye'yi Bodrum'u yönetmeye aday bir parti nasıl böyle bir hata yapar anlamış değilim.Seçime 34 gün kalmış Chp adayının çamaşırları ortaya çıkıyor ama Chp genel merkezinin bundan haberi yok. Ne haliniz varsa görün .Chp'li olarak oy moy yok.
bodrumlu
26/02/2019
bodrumiçin tek çare
chp sürekli adaylar konusunda hata yapıyor yazık oldu bodrumumuza en ideal başkan adıyımız Ahmet aras olursa herkes kazınır .
BODRUMLU
26/02/2019
ÇARE
DAHA ÖNCEDE SOYLEDIM GENE YAZIYORUM KATILIRSINIZ KATILMAZSSINIZ BODRUMDA TANER USLUDAN BASKASI KAYIP DEMEKTIR.....
Sema
26/02/2019
Bodrum
Koskoca Chp nasıl böyle bir hata yapar anlamış değilim. ittifak ortağına yüklenmek lazım artık. Mehmet Tosun kazanır.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30