17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BALIKÇI’NIN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI SERGİLENİYOR
Tarih: 25/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BALIKÇI’NIN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI SERGİLENİYOR
CNR Avrasya Boat Show’da Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın daha önce yayınlanmayan 30 fotoğrafı sergileniyor.

“CNR Avrasya Boat Show – 14. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı” devam ediyor. Fuarda Bodrum Ticaret Odası (BODTO) işbirliği, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi organizasyonu ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteği ile Bodrum Standı kuruldu.

22 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında İstanbul CNR Expo, Yeşilköy'de gerçekleşiyor olan fuarın VIP açılışı ise geniş katılımla 22 Şubat Cuma günü gerçekleşti. Açılışa katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Bodrum standını ziyaret ederek Bodrum yapımı teknelerin tanıtımına sağladıkları katkı için Bodrum Ticaret Odası ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi yetkililerine teşekkür etti. Bakan Turan’ı DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven ağırladı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran da Bodrum standını ziyaret eden isimler arasında yer aldı, Bodrum yapımı tekneleri yakından inceleyen Kıran beğenisini dile getirerek stand yetkililerine iyi dileklerini sundu.

Bodrum Ticaret Odası fuarlardan sorumlu Meclis Üyesi Toros Demirdöven bu sene Boat Show Fuarında yer alan Oda üyelerini ziyaret ederek fuar hakkındaki yorumlarını aldı.

BALIKÇI’NIN 30 GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFI SERGİLENİYOR

Fuarda Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı daha önce yayınlanmayan 30 fotoğrafı sergileniyor. Sergi hakkında bilgi veren Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, sıra dışı bir kişiyi, sıra dışı bir sergiyle anmak istediklerini belirtti.

Halikarnas Balıkçısı'nın kızı İsmet Kabaağaçlı Noonan ve torunu Joanne Aliye Noonan'ın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarını bu proje için özel aile albümlerinden çıkarıp verdiklerini vurgulayan Cambazoğlu, "Sonra, profesyonel bir fotoğrafçı ekiple fotoğraflama ve teknik fotoğraf taramalarını yaptık. Ailenin özel izniyle gün yüzüne çıkan 30 fotoğraf, ziyaretçilerle buluştu. Sergi içeriğinde aynı zamanda Joanne Aliye Nooan'ın İngilizce çevirileriyle tekrar hayat bulan balıkçı kitaplarından ve konuşmalarından alıntılar var. Mavi Yolculuk, bibliyografya, Halikarnas Balıkçısı Forumu bölümleri de bulunuyor" diye konuştu.

Sergi, 3 Mart'a kadar CNR Expo Yeşilköy'de ziyaret edilebilecek.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30