17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEHMET TOSUN İLK SEÇİM OFİSİNİ AÇTI...
Tarih: 25/02/2019
Kaynak: Kent Haber
MEHMET TOSUN İLK SEÇİM OFİSİNİ AÇTI...
İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan adayı olan Mehmet Tosun, ilk seçim ofisini Mumcular Mahallesi'nde açtı. Seçim ofisi açılışına yüzlerce vatandaş katıldı. Tosun’la fotoğraf çektirmek isteyenler izdihama neden oldu. Tosun ve ekibi açılıştan sonra gün boyu Karaova'daki ziyaret ve çalışmalarına devam etti.

Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun Mumcular Mahallesine seçim ofisi açtı. Mumcular merkeze açılan seçim ofisine mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Yüzlerce kişinin katıldığı açılışta Tosun’a ilgi büyük oldu. Açılış öncesinde Mehmet Tosun’la fotoğraf çektirmek isteyenler izdiham oluşturdu. Tosun ise hiçbir vatandaşı kırmadan teker teker herkesle fotoğraf çektirdi. Seçim ofisi açılışına İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Meclis Üyesi Adayları, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları, Karaova Mahalle Muhtarları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşların için saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılışta bir konuşma yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Sizin bir evladınız, Karaova’nın bir evladı, çocuğu olarak, 2004 yılında Konacık Belediye Başkanı seçildim. 10 yıl boyunca Konacık’ta yapmış olduğumuz hizmetler ve Konacık halkının desteği ile 2014 yılında sizlerin karşısına çıktım ve Bodrum Belediye Başkan Adayı olmuştum. Bugün Karaova’dan 2014 yılında yarım kalmış bir mücadeleyi tekrar başlatıyoruz. Bugün tarihi bir gün ve yine Karaova'nın bir evladı, sizin bir evladınız olarak Bodrum Yarımadamızın tamamını ekibim ile birlikte yönetmeye talibiz, desteklerinizi bekliyoruz. Hep birlikte buradan İYİ belediyecilik, insan odaklı belediyecilik yolculuğumuzu başlatıyoruz. Özellikle aramızda kadınlarımız, çocuklarımız, yaşlılarımız var onlara çok teşekkür ediyorum. Bu yolculuğumuzun sonunda, 31 Mart'tan sonra Bodrum Belediyesi'nde buluşmak üzere sizden söz almaya geldim. Ben de Mehmet Tosun olarak, bir evladınız olarak çok çalışacağıma söz veriyorum. Atatürk'ün izinden, Cumhuriyet değerlerine bağlı kalacağıma, Bodrum'un Karaova başta olmak üzere her noktasına hizmet yapacağıma dair sizlere söz veriyorum” dedi.

Bodrum Yarımadası genelinde özellikle gençlerin ve kadınların iş bulmakta zorlandığını beliten Tosun; “Ekonomimiz can çekişiyor, Bodrum'un nüfusu şu anda 170 binin üzerinde. Sorunlarımız artarak devam ediyor. Bodrum Yarımadası belediye hizmetleri noktasında 20 yıl geriden geliyor. Karaovamız da, Mumcularımız da, buradaki mahallelerimiz de bundan etkileniyor. Size söz veriyorum ekibimle birlikte şu anda açılışını yapmış olduğumuz Mumcular’ın vitrini konumundaki bu yol değişecek ve düzelecek. Size layık olacak şekle gelecek, bu yolda bu çevre düzenlemesi bize yakışmıyor. Çocuk parklarımız ile ilgili sorunlarımız var. Yapılaşma hızla artarken, altyapı yatırımlarımız eksik bir şekilde devam ediyor, eksiklerimiz var. Kadınlarımız, çocuklarımız sosyalleşme noktasında problem yaşıyorlar. Mumcular’daki spor alanlarımız yetersiz. Özellikle denize her noktadan yakın olan Mumcular halkı denize giremiyor. Plajlarımız yok ve Mumcularlı hemşerilerimi hem Mazı’da, hem Kisebükü’nde, hem de Güvercinlik’te denizle buluşturacağız ve plajlarımız olacak. Gönül rahatlığı ile gidip orada denize gireceksiniz. Mumcular Karaova bölgesi geçmişten bugüne biliyorsunuz Bodrum'da ekonominin en önemli merkezlerinden birisidir. Tarımsal üretimin, hayvancılığın, seracılığın merkezidir. Son yıllarda hayvancılıkla ilgili, tarımsal ürünlerin üretilmesi, çiftçilerimizin üretim giderleri ile ilgili ciddi artış var. Göreve geldiğimiz takdirde bir çiftçinin, bir pazarcının evladı olarak çiftçilerimizin, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın yanında olacağız. Ürettikleri ürünlerimizin değerlendirmesi noktasında her türlü desteği vermeye buradan söz veriyorum” dedi.

“Biz kimseye sataşmadan projelerimizi anlatmak suretiyle, diğer adaylar ve siyasi partiler üzerinden polemik yapmadan yolculuğumuza devam ediyoruz” diyerek konuşmasına devam İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun; “Bizim niyetimiz partimizin de manifestosu olan İYİ Belediyecilik vizyonuyla, insan odaklı belediyecilikle Bodrum Yarımadamızı buluşturmaktır. Bende buradan size tekrar söz veriyorum, çalışacağız, başaracağız Atatürk'ün izinde, Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkarak Atatürkçü anlayışımızı Bodrum’da ispatlayacağız” dedi.

Yarımada genelinde görev yapan muhtarlara da sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Tosun; “Muhtarlarımızın hep yanlarında olacağız, Mumcular'da çok fazla muhtarımız var ve son 5 yıl içerisinde maalesef muhtarlarımız iki belediye arasında gidip gelmekten bunaldılar. Muhtarımız hizmet eksikliğinden şikayetçi. Bizim de aramızda artık muhtarlarımız var. Muhtar meclis üyesi adaylarımız var. Bodrum Yarımadamızın diğer bölgelerindeki muhtarlarımız için belediyemiz bünyesinde muhtarlara hizmet noktası oluşturacağım. Orada görevlilerimiz olacak. Biz muhtarlarımıza bu kadar önem veriyoruz, şu anda meclis kadrolarımızda seçilebilecek, hatta Büyükşehir meclisinde sizi temsil edebilecek bir muhtar adayımız var” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30