17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM ADANALILAR DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Tarih: 22/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM ADANALILAR DERNEĞİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
2013 yılından bu yana Bodrum da faaliyet gösteren, Çukurova kökenli yurttaşların üye olduğu Bodrum Adanalılar Derneği olağan kongresini yaptı.

7 yıldır, bölgecilik yapmadan, Bodrum kent kültürüne katkı sunmak ve bu arada Çukurova’nın tarihi ve kültürel değerlerini yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak adına bir dolu kültürel ve sanatsal etkinlikler yapan derneğin başkanı Ayhan Ongun kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bodrum da yaşayan yaklaşık 15 bin Çukurova kökenli ama geleceğini Bodrum’da gören, burada yaşamayı tercih etmiş hemşerimiz var. Bir yandan hemşerilerimiz arasında yardım ve dayanışmayı yükseltmeye çalışırken, diğer yandan Anadolu’nun farklı yörelerinden gelmiş yurttaşlarımızla ortak bir kent kültürü içinde, barış içinde bir arada yaşamayı amaçlıyoruz. Bugün gelinen noktada Bodrum nüfusunun yaklaşık dörtte üçü, Bodrum yerlilerinin “dışarlıklı “diye nitelendirdiği kişilerden oluşmaktadır. Bodrum ekonomisine, sosyal ve kültürel yaşamına artı değer katan bizler ne yazık ki, kendi içimizde örgütlü olamadığımız için nüfusun dörtte birini teşkil edenler tarafından yönetilmek durumunda kalıyoruz. Bu ilkel ayrımcılığa dur demek, varlığımız ölçüsünde temsil edilmek, kattığımız değer ölçüsünde değer görmek için tüm hemşerilerimizi çalışmalarımıza destek olmaya çağırıyoruz. Ayrıca daha önce başlattığımız Bodrum Anadolu Kültür Platformunu yeniden aktif hale getirerek Bodrum’un sosyal ve siyasal yaşamında daha aktif yer almayı düşünüyoruz. Kesinlikle bölgecilik yapmak gibi bir düşüncemiz olmadığı gibi şu anda yapılmak istenen yerli milliyetçiliğine karşı, her koşulda ortak kent kültürünü savunmaya devam edeceğiz.”

Seçilen yeni yönetim kurulu en kısa zamanda toplanarak kendi arasında görev paylaşımını gerçekleştirecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Sarp Kara
22/02/2019
Adana
Adanılıyık Allahın Adamıyık :)

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30