17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP ADAYLARINI BASINA TANITTI
Tarih: 21/02/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP ADAYLARINI BASINA TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Bitez Mahallesi'nde, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan'ın Meclis Üyelerinin tanıtımı ve basın ile tanışma toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, meclis üyesi adayları ilk kez basın karşısına çıkarak kendilerini tanıttı. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan ve eşi Hülya Saruhan ile belediye meclis üyesi adayları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Halil Karahan “31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri için çalışma sürecimiz 01 Ekim 2018 tarihinde partimizde başlamıştı. 7 Şubat 2019'da CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Saruhan'ın görevlendirilmesi ile devam eden süreçte belediye meclis üyesi adaylarımızın belirlenmesini sağlayarak Pazartesi günü itibariyle listelerimizi İlçe Seçim Kurulu’na verdik. Bu süreçte sabırla, ilgiyle saniye saniye Cumhuriyet Halk Partisi'ni takip eden Bodrum kamuoyuna çok teşekkür ederiz. Gördüğümüz yoğun ilgi nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum'un kalbi atardamarı olduğuna inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi durursa Bodrum'da hayat durur. Biz bu sorumluluğumuzun bilinciyle kampanyamızı yürüteceğiz. Güzel bir kampanya olacak, demokrasi şöleni içerisinde geçecek. Asla kırıcı, incitici bir söz kullanılmayacak. Bütün kadrolarımız bu yönde çalışacaklar. Sonuçta kazanan Bodrum olacak Kazanan CHP olacak” dedi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Saruhan ise Milas’taki maden ocağı faciasında yaşamını yitiren madencilerin yakınlarına başsağlığı ve dün akşam Yalıkavak’ta meydana gelen tekne yangını ile ilgili geçmiş olsun dileklerini ileterek konuşmasına başladı. Saruhan seçime bilinçli, heyecanlı bir kadro ile hazır olduklarını belirterek “Birbirimize kenetlendik. Bodrum'u yönetecek meclis üyesi adayı arkadaşlarımızı da bugün basına ve kamuoyuna tanıtmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde projelerimizle ilgili daha detaylı bir açıklama yapacağız. Yola çıkış amacımız, Bodrum'da yaşayan insanların huzuru, mutluluğu ve gelecek güvencesi için çalışma içinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz gerçekten güzel bir coğrafyada hep birlikte yaşamayı, paylaşabilmeyi bilen insanlarız. Kırsalı var, entellektüel var, sanatçısı var burayı yurt edinmiş yabancılarımız var. Dünyanın dört bir yanından ve ülkemizin her yerinden gelen insanlarımız var. Tam bir sosyal yaşamın, kardeşçe yaşamanın ne demek olduğunu gösteren bir Bodrum hayatı var. Bizler de bu hayata katkı koymak için göreve soyunmuş bulunmaktayız. Şahsım ve arkadaşlarım da gerçekten gücünün son anına kadar bu mücadele içerisinde olacaktır, olmalıdır” dedi.

Saruhan “Bize verilen görevin hakkını vermek, samimiyeti sağlamak, sosyal paylaşımı, şeffaf olmayı ve herkesi kucaklayabilmeyi sağlamak zorundayız. Bodrum'da yaşamanın gerektiği kültür anlayışı budur ve biz hayatın her alanında olmak durumundayız. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde komşu kasabamızda Milas'ta bir kaza meydana geldi. 3 emekçi işçimizi kaybettik. Kendilerine buradan rahmet diliyorum. Bunların bize hep örnek olmasını temenni ediyorum, iş güvenliği, insanların güvenliği, bunlara dikkat etmemiz gerektiğini, bilinçli yaşamak zorunda olduğumuzun da verilerini sunmamız gerekiyor topluma. Dün akşam yine Yalıkavak'ta 8 metrelik bir tekne yandı. Bunlar hep bizim milli servetimiz. Geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Saruhan Bodrum'da yaşayan bileşenler, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, odalar ve halk ile sürekli diyalog ve irtibat halinde olunacağını belirterek “Yaşadığımız bu coğrafyanın sorunlarının bir an önce çözüme kavuşması için emek sarf edeceğiz. Bu emekte, bu mücadelede sizlerin de bizimle beraber olmasını arzu ediyorum ve bu çıktığımız yolda öncelikle Bodrum için hayırlı olmasını güzel şeyler olmasını temenni ediyorum. Bu kampanyanın da bize yakışır, seçilmişlere, seçilmek isteyenlere yakışır şekilde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Seçimi kazanmaları durumunda Kent Konseyi ve bileşenleri ile 3 ayda bir toplantı yapacağını ifade eden Mustafa Saruhan şöyle dedi:

“Bizim yönetimimiz de Kent konseyi ciddi anlamda etkili olacak ve Belediye Başkanı olarak Kent konseyini en geç 3 ayda bir bileşenleri ile toplayacağım. Bileşenleri içinde mutlaka aktifler olacak. Dünya kenti Bodrum'un o güzelliği zenginliğinin içinde insan faktörleri var. Çevre, kültür, sanat, sosyal yaşam, ticaret, denizcilik, turizm, tarım gibi çalışmalar ve projelerin başında profesyoneller olacak. Biz onlara güven vereceğiz, onlara destek vereceğiz. Tabii ki meclis üyesi arkadaşlarımız da bunlarla ilgili komisyonlarda görev alacak” dedi.

Toplantı sonrasında Başkan Adayı Saruhan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ardından eşi ve meclis üyesi adayları ile birlikte Bitez sahilinde ve limanında yürüyüş yaparak sohbet etti. Basın toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Ö.
22/02/2019
Maaşallah
Bodrum'da siyaset yapmak kanarya sevenler derneğine üye olmak gibi.
Erdoğan Yalın
22/02/2019
Bostanlık
maşallah Bostan tarlası gibi...Seçimden seçime ortaya çıkanlar mı desem, babası sırf bir dernekte var diye chplilikle ilgisi olmayanları mı saysam, pazarlıkla monte edilenleri mi saysam...
yıldırım
21/02/2019
komiksin
CEHAPE ilçe başkanı''Cumhuriyet Halk Partisi durursa Bodrum'da hayat durur''demiş çok doğru.Bir kez daha belediyede dururlarsa hayat tamamen duracak ,çünkü herkes kaldırımlarla karın doymayacağını öğrenecek...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30