17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP İÇERİSİNDEKİ HAREKETLİLİK SÜRÜYOR
Tarih: 16/02/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP İÇERİSİNDEKİ HAREKETLİLİK SÜRÜYOR
Bodrum’un tanınmış simalarından işadamı Gürol İnan ile Arif Karaman da CHP Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığını geri çekti. Karaman aynı zamanda CHP üyeliğinden de istifasını verdi.

19 Şubatta İlçe Seçim Kuruluna teslim edilecek Belediye Meclis Üyeliği listeleriyle ilgili adaylık başvurusunu geri çekenlerin sayısı CHP’de artıyor.

Sosyal medya hesabından bir açıklama başlayan Arif Karaman "15 yaşından beri duvarlara yazı yazarak gönül verdiğim ,45 yıl boyunca nefer,üye ve yönetici olarak,hak,hukuk ve adalet yolunda,hiç bir menfaat beklemeden hizmet ettiğim CHP den istifa ediyorum.Saygılarımla" açıklamasıyla partisinden ayrıldığını duyurdu.

CHP İlçe Başkanlığının liste belirleme sürecinin antidemokratik şekilde ilerlediğini ifade eden İşadamı ve Elektronik ve Haberleşme Yüksek Mühendisi Gürol İnan da aday adaylığını geri çekti. Sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yapan Gürol İnan, şu ifadeleri kullandı:

“21 Ocak 2019 tarih ve 2019/003 kayıt numaralı dilekçemde yaptığım ikaz tarihe not düşecek şekilde kayıt altındadır. Yakından takip ettiğim süreç her kesimden gelen tüm uyarılara rağmen antidemokratik işletilmiştir. Başkan adayı belirleme süreci kaos içinde; parti emekçileri üzülerek, bu kentte yaşayan partililere “Belediye Başkanınız kim olsun?” diye sorulmadan geçilmiştir. Meclis adayları belirlenme süreci de yeterince süre kalmadığı gerekçesiyle, üye bazında seçim için sandık konulmadan, kriterleri belli olmadan, şeffaf olmadan, nasıl bir sistem ve model uygulandığı ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadan, liyakat dikkate alınmadan birilerinin iki dudağının arasında, dedikodu ve kaos içinde ilerlemektedir. Bu demokratik değildir! Bunları yapanlar bundan böyle ağızlarına; hak, hukuk, adalet, demokrasi gibi kavramları ve “tek adam rejimi” söylemlerini almamalıdır!

Sürece “demokrasi şöleni yaşayacağız” vaadiyle; içinde özgeçmişimiz yer alan bir başvuru formu ve maddi manevi sorumluklar yerine getirilerek başlanmıştı. Madem bu şekilde hareket edecektiniz, neden başvuru topladınız? Bu nasıl bir süreç yönetme şeklidir?
Bu verilen emeklerin boşa çıkarılması değil midir? Kenti daha iyi yönetebilme iddiasıyla yola çıkan kişilere ve onları teşvik eden, destekleyen kişilerin umutlarının heba olması değil midir? Seçilme hakkının kullandırılmaması değil midir? Bu uygulamayı nasıl tarif etmeli? Bunun vebalinin altından nasıl kalkacaksınız?

Bazı kişiler “siyaset işte böyle zaten” gibi söylemler üretirler. Siyaset bu değildir! Bu tükenmişliktir! Bu düzenden beslenmek ve sürece suskun kalmak onurlu bir iş değildir. Siyaset, toplumdan aldığı yetkiyle, toplumun bütün üyelerine hizmet etme aracıdır. Kim kimden yetki almıştır? Talimatla hareket etmek doğru mudur? Siyaset çelme takma oyunu değildir! İlkeli yapıldığında şerefli bir iştir...

Ve insana yakışan; meselelere kafa yorup, doğruyla yanlışı ayıklayıp, konuları neden sonuç ilişkisi içinde muhakeme edip, fikir üretmek ve ürettiği fikirleri mezara götürmeyip, yazarak ve söylem geliştirerek toplumun gelişmesine katkı koymaktır.

Demokrasiyi işletmezseniz, liyakata dayalı adil bir model uygulamazsanız; ilkeleri ve idealleri ile yola çıkan, iyi niyetli kişileri küstürürseniz, daha sonraki süreçlerde aday profilinden şikayet edemezsiniz! Oysa tam tersi olsa; bu kentte, bu ülkede yaşayan çok sayıda nitelikli insan bu görevlere talip olmakta geri durmaz, meydan da çapsız siyasetçilere kalmaz, siyasete de yaşamın her alanına da kalite gelir. İşte bu yüzden; temiz siyasetten yana tavır almadan ülkemin kurtulamayacağına inananlardanım...

Bu nedenlerle, şahsıma teveccüh gösteren herkesi ve tüm kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğumu yerine getirerek, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığımı geri çekiyorum.

Bundan sonraki süreçte, aklın ve bilimin ışığında, hakkaniyetten ayrılmadan, evrensel ilke ve prensiplerle, partim ve ülkem için demokrasi mücadelemi ve siyaset üretmeyi sürdüreceğim. Demokrasi mücadelesi verenlere başarılar dilerim. Saygı ve sevgilerimle.”

Siyasi kulislerde CHP içerisindeki rahatsızlık ve hareketliliğin devam ettiği, önümüzdeki günlerde partiden istifaların devam edeceği iddia ediliyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
kusurabakmayın
19/02/2019
olmaz
kimsenin anımadığı şahıslar aday oluyor sonra seçikemeyince neden seçilemedik oluyor.arkadaşlar önce bi kendinizi sınayın sonra aday olun.yarımadada kaç kişi tanır sizi.
Kemal
17/02/2019
Herkes için Demokrasi
Çok merak ediyorum şu müthiş listeyi..Hani kimleer kimlerle beraber diyorlar ya.. Kimleeer kimlerle beraber göreceğiz.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30